lige petice

Što je ovo napravio golman Arsenala? Vratar Topnika poklonio gol Chelseaju

CHELSEA je u 20. kolu Premiershipa preokretom 2:1 slavio kod Arsenala u londonskom derbiju.

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Pierrea-Emericka Aubameyanga i sve do 83. minute Topnici su držali vodstvo. Činilo se da će Arsenal napokon pobijediti i da je promjena trenera donijela pozitivan šok.

Međutim, onda su sami sebi odlučili zabiti gol i pružiti Chelseaju priliku za preokret. Sedam minuta prije kraja Chelsea je imao prekid. Mason Maunt je ubacio loptu iz slobodnog udarca, a vratar Topnika Bernd Leno je pokušao boksati, ali je promašio i Jorginho je iskoristio poklon pogodivši u praznu mrežu za 1:1.

Bio je to početak pada Arsenala. Četiri minute kasnije gosti su izveli sjajnu kontru koju je svojim 12. golom ove sezone okrunio Tammy Abraham.

Zanimljivo, bio je to i četvrti uzastopni domaći poraz Topnika u svim natjecanjima, što im se nije dogodilo od 1959. godine.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku možete pogledati OVDJE.