Talijanska skijašica nakon pada na treningu došla do pete pobjede sezone

SOFIA GOGGIA pobijedila je na spustu Svjetskog kupa u švicarskoj Crans Montani potvrdivši svoju superiornost petom pobjedom u toj disciplini ove sezone. Goggia je pala u petak na jedinom treningu, ali je svejedno došla do 22. pobjede u karijeri.

Talijanska kraljica brzine nije bila impresionirana nesrećom na treningu, odgođenim startom utrke i slabom vidljivošću zbog snježne oluje u nedjelju te je pobijedila u Crans-Montani ispred Talijanke Federice Brignone (+0.15) i Francuskinje Laure Gauche (+0.43).

Uvjerljivo vodi u poretku spustašica

"Nije bilo lako pronaći pristup utrci. Ali dosta sam proučavala druge sportaše", rekla je Goggia, koja iznenađujuće nije uspjela osvojiti medalju na Svjetskom prvenstvu u Méribelu.

Goggia vodi u spustu s 580 bodova ispred Slovenke Ilke Štuhec (401), dok u ukupnom poretku vodi Amerikanka Michaela Shiffrin s 1697 bodova ispred Petre Vlhove (975) i Švicarke Lare Gut Behrami (926). Skijašice se u Svjetskom kupu sele u Norvešku, u Kvitfjellu su na programu dva super-G-ja i jedan spust.