Vaterpolisti Jadrana obranili naslov prvaka Hrvatske

VATERPOLISTI splitskog Jadrana slavili su u trećoj finalnoj utakmici PH u Poljudu protiv dubrovačkoga Juga s 11:8 te s glatkih 3:0 u pobjedama obranili naslov prvaka Hrvatske. Jadran je lani, također u finalu protiv Juga, ali s 3:2, postao po prvi puta prvak.

Dvoboj u Splitu pripao je jadranašima, koji su u poluvremenu imali tri razlike, a s tom prednošću se ušlo i u zadnju četvrtinu. Splitska momčad je iskustvom sačuvala pobjedu i uslijedilo je slavlje izabranika Jure Marelje.

Kod Jadrana je Loren Fatović dao četiri, a Konstantin Harkov i Jere Marinić-Kragić po tri gola, dok se još u strijelce upisao i Josip Vrlić, a vratar Ivan Marcelić je imao 11 obrana. Kod Juga, koji je ostao na 17 naslova, po dva gola dali su Franko Lazić i Maro Joković