Zadar kod kuće izgubio od Zvezde 18 razlike, u trećoj četvrtini primio 35 poena

ZADAR je uvjerljivo poražen od vodeće Crvene zvezde 69:87 (15:19, 16:18,17:35, 15:21) u dvoboju 21. kola ABA lige, odigranom u subotu na Višnjiku u SD-u Krešimir Ćosić pred oko 5500 gledatelja.

Nakon relativno izjednačenog prvog poluvremena u kojem je beogradska momčad stvorila šest koševa prednosti (37:31), Zadar je potpuno potonuo u trećoj četvrtini u kojoj je momčad Ante Nazora primila čak 35 poena.

Amerikanac Mario Little je s 22 koša bio najbolji strijelac Zadra, a po 10 poena postigli su Mislav Brzoja i Domagoj Vuković. Beograđane su do pobjede predvodili Joe Ragland s 15 i Michael Ojo s 11 koševa, dok su po 10 postigli Baron, Rivers i Simanić.

Crvena zvezda je vodeća s učinkom 20-1. Budućnost i Cedevita imaju 14-6, a Partizan 13-7. Zadar je sa sedam pobjeda privremeno na sedmom mjestu, ali još nije osigurao ostanak u ABA ligi jer ima samo pobjedu više od Krke i Olimpije, koji su na začelju, ali imaju utakmicu manje.

Krka u subotu od 21 sat gostuje kod Cibone.