Zadar pobijedio Cibonu u derbiju

U DERBIJU 5. kola državnog prvenstva za košarkaše aktualni prvak Zadar je u dvorani "Krešimir Ćosić" pred svojim navijačima svladao zagrebačku Cibonu sa 78:68 (20:14, 19:17, 13:25, 26:12) i zadržao stopostotan učinak. Amar Gegić je ubacio 20 koševa uz osam skokova i četiri asistencije, a Karlo Žganec je postigao 18 poena, uz devet skokova i četiri asistencije za Zadrane. Lovro Mazalin je s 14 koševa bio treći strijelac u momčadi Danijela Jusupa.

Cibonine strijelce su s po 13 poena predvodili Filip Bundović i Kacuol Jok, dok je 10 koševa ubacio Roko Rogić. Zadar nakon pet kola ima učinak 5:0, a Split je na 4:0. Cibona je ovim porazom pala na 3:2. Zadrani su bili bolja momčad u prvom poluvremenu i opravdali ulogu favorita te su na odmor otišli s osam koševa prednosti (39:31).

No, gostujuća momčad pod vodstvom Bariše Krasića je u trećoj četvrtini napravila potpun preokret i nakon tri i pol minute poništila prednost Zadrana (41:41). Jok, Bundović i Rogić su bili kreatori preokreta u kojem je Cibona došla do +8 (51:43) u 27. minuti.

Pola minute prije kraja potvrđena pobjeda

Zagrebačka momčad je u 35. minuti još uvijek bila u dobroj situaciji, jer je Jokovom tricom došla na +6 (64:58). No, uslijedilo je buđenje domaćeg sastava koji je u sljedeće četiri minute serijom 11:0 došao do vodstva 69:64. Zadarski preokret je s dvije trice pokrenuo kapetan Marko Ramljak, a dovršili su ga dvojica najboljih u domaćoj momčadi, Gegić i Žganec.

Potonji je potvrdio pobjedu domaće momčadi, kad je pola minute prije kraja došao do skoka u napadu nakon Gegićevog promašenog slobodnog bacanja i pogodio za 75:66, a potom ubacio i dodatno bacanje za okruglih +10.

U petak će utakmicu 5. kola u Zagrebu odigrati Dinamo i Split (20 sati). U subotu su na rasporedu dvoboji Cedevita Junior - Kvarner 2010 (18:00), Šibenka - Dubrovnik (19:00) i Zabok - Dubrava (19:00), a kolo će u nedjelju u Sinju zaključiti Alkar i Vrijednosnice Osijek (20.00).