Zekić briljira sa Sarajevom. Srušio je prvaka u gostima i drži prvo mjesto

SARAJEVO je pobijedilo 1:0 kod Borca iz Banje Luke u sedmom kolu BiH nogometnog prvenstva. Gol za pobjedu gostiju zabio je Giorgi Guliashvili u 14. minuti, a domaćin je kod 0:0 u trećoj minuti promašio jedanaesterac. Tragičar u redovima aktualnog prvaka ispao je Đorđe Despotović. Bila je ovo velika pobjeda hrvatskog trenera Zorana Zekića, čija momčad i dalje drži prvo mjesto prvenstvene ljestvice.

Sarajevo nakon šest kola ima pet pobjeda i remi, a Borac je na devet bodova manje, ali je i dvije utakmice manje odigrao. Zekić je Sarajevo preuzeo ovog ljeta nakon što je po drugi put u karijeri napustio Osijek. Momčad Sarajeva je prošle sezone završila na četvrtom mjestu Premijer lige, a prema Transfermarktu vrijedi 11.45 milijuna eura. Zekić je doveden kako bi pokušao osvojiti naslov prvaka. Sarajevo nije bilo prvak Bosne i Hercegovine od 2020. godine.