Predstečajna nagodba: Država otpisala 50 milijuna kuna duga Magmi, Fižuliću Magma dužna 40 milijuna kuna!?

Screenshot: HRT
 
DANAS je na Trgovačkom sudu u Zagrebu sklopljena predstečajna nagodba nad Magmom, objavljeno je na Zagrebačkoj burzi.
 
Predstečajna nagodba sklopljena je nakon što su je potpisali vjerovnici čije tražbine ukupno čine 69,33 posto ukupnih obveza društva.
 
Postupak predstečajne nagodbe nad Magmom započeo je u veljači prošle godine. U postupku predstečajne nagodbe prijavljeno je 496 milijuna kuna tražbina, dok su utvrđene tražbine od 541,5 milijuna kuna. Osporeno je 8 milijuna kuna.
 
Prema Rješenju Trgovačkog suda, dugovi državi iznose 73,3 milijuna kuna, od kojih je otpisano preko pedeset milijuna.
 
Država je u cijelosti otpisala dug koji se odnosi na zatezne kamate u iznosu od 6,247 milijuna kuna. Od duga koji se odnosi na "PDV i ostale obveze" u iznosu od 51,5 milijuna kuna otpisano je čak 45,0 milijuna!
 
Ostatak duga u iznosu od 22,1 milijun kuna Magma će platiti u roku od pet godina, uz kamatu od 4,5 posto te poček od godine dana.
 
Od razlučnih vjerovnika, koji će se namiriti prodajom nekretnina i pokretnina, najveći je Privredna banka Zagreb prema kojoj dug iznosi 100,4 milijuna kuna, zatim slijede Hypo Alpe Adria banka sa 49,8 milijuna, Societe Generale – Splitska banka 41,1 milijun, Erste banka 34,1 milijun, Sberbank 11,0 milijuna, Grad Jastrebarsko 759,3 tisuće kuna i Erste, društvo za upravljanje obveznim mirovinskim fondom prema kojem je dug od 442,5 tisuća kuna.
 
Dug prema Zagrebačkoj banci u iznosu od 42,3 milijuna kuna bit će pretvoren u kredit na četiri godine uz kamatu od šest posto i poček od godinu dana.
 
Magma dužna Fižuliću 40,7 milijuna kuna!?
 
Ostali vjerovnici namirit će se unosom tražbina u temeljni kapital društva. Među "ostalim vjerovnicima" nalazi se i sam Goranko Fižulić koji od svoje tvrtke potražuje čak 40,7 milijuna kuna.
 
Plan koji bi trebao osigurati budućnost Magme temelji se na korištenju tehnologija 3D printera za koju  vjeruju da će u budućnosti donijeti velike promjene u dobavnom lancu roba i usluga.

Prema  tom planu, poslovanje bi se usmjerilo na dva segmenta: 3D za djecu i 3D za poslovne korisnike, a ciljano tržište je cijela Europska unija.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.