Glasnogovornik regionalne socijalne službe rekao je portugalskoj državnoj novinskoj agenciji Lusi da još uvijek nisu pronađeni svi koje je katastrofa pogodila, jer su neke ulice gradova potpuno zakrčene blatom, vodom i raznim ruševinama.
Nastavit ćemo tražiti tijela poginulih, a čekamo pomoć timova koje je vlada poslala s kopna", rekao je.
Vrijeme se danas popravilo, pa spasioci imaju lakši posao. Portugalska vojska poslala je timove spasilaca specijalista na otok čiji je glavni grad Funchal pretvoren u "grad duhova". Na nekim dijelovima otoka prekinut je dovod struje vode i telefonske linije.
Sve što je potrebno
Portugalski premijer Jose Socrates otišao je u Madeiru, i rekao kako će "učiniti sve što je potrebno za pomoć" otoku.
Brod portugalske ratne mornarice, sa helikopterom i medicinskom opremom, poslan je na Madeiru, otok udaljen oko 900 kilometara od Portugala, vrlo popularnu turističku destinaciju. Među specijalistima se nalazi 56 vojnih spasilaca s psima treniranim za potrage, te 36 vatrogasaca.
Razaranje
Ministar unutarnjih poslova Rui Pereira, koji je također odletio na otok, rekao je da će na Madeiru doći i forenzičarski stručnjaci koji će se baciti na posao identificiranja žrtava, kako bi ljudi što ranije mogli pokopati svoje bližnje.
Dodao je i kako Portugal razmatra proglasiti izvanredno stanje i onda tražiti pomoć od Europske unije.
Funchal je najnaseljenije područje na otoku, a prošao je najgore. Televizijske snimke pokazuju potoke blata koji se izlijevaju na ulice, te ceste već zakrčene komadima ruševina. Odron zemlje rušio je drveće i odnosio automobile, pa je većina cesta na otoku zakrčena, a uništeni su i neki mostovi.
Vlasti se najviše boje za stanovnike izolirane doline u koju spasioci još nisu mogli doći.