Iran tvrdi da nema ništa s napadima Asadovih pristalica u Siriji

Iran tvrdi da nema ništa s napadima Asadovih pristalica u Siriji
Foto: EPA

Iran je negirao optužbe za direktnu umiješanost u obnovljeno nasilje u Siriji, koje je rezultiralo s gotovo tisuću mrtvih. Teheran je imao snažne veze s svrgnutim diktatorom Bašarom al-Asadom, a medijima su se počela širiti izvješća da je Iran igrao ulogu u napadima pristalica Asada u četvrtak.

"Ova optužba je potpuno suluda", priopćio je glasnogovornik iranskog ministarstva vanjskih poslova te nadodao kako je 100 posto riječ o obmani.

Podsjetimo, nakon napada pristalica Asada, nasilje u Siriji je ponovo eskaliralo. Prema Sirijskom opservatoriju za ljudska prava, sirijske sigurnosne snage uzvratile su, što je rezultiralo smrću gotovo tisuću civila u svega nekoliko dana. Većinom su to bili Alaviti, religijska manjina u Siriji.

Prema podacima ove britanske organizacije, 125 pripadnika sigurnosnih snaga i 148 Asadovih lojalista poginulo je u borbama, dok različite procjene sugeriraju da bi broj stradalih mogao biti i veći. Spominje se da je u petak i subotu izvršeno oko 30 masakara nad Alavitima, vjerskom manjinskom zajednicom iz koje je potekao Asad. 

Iz iranskog ministarstva vanjskih poslova naveli su i da "nema opravdanja za napade na manjine u Siriji".

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.