Novi HRejting objavljen je u Dnevniku HRT-a. Anketa je provedena od 16. do 19. ožujka na uzorku od 1000 ispitanika. Najveća pogreška iznosi +/- 3,53 posto uz razinu pouzdanosti od 95 posto.
Ovo je pet stranaka koje prelaze izborni prag:
Nakon njih slijede stranke koje sve zajedno osvajaju svega 12,3 posto glasova.
To su:
Najveći mjesečni rast među pet stranaka koje prelaze izborni prag i ujedno rast koji izlazi iz okvira statističke greške ankete zabilježio je SDP - +4,33%. Zanimljivo, za tek nešto više posto smanjio se broj neodlučnih - 4.65%.
Sljedeći po rastu je HDZ koji je 2 i pol posto (+2,46%) u plusu, zatim slijedi Možemo s rastom od 0.88% no i to im je bilo dovoljno da se 5. mjesta dođu na 3.
Desnoj strani političkog spektra anketa pokazuje pad. Mostu najveći, odnosno veći od jedan i pol posto (-1,54%). U proteklih mjesec dana pao je i Domovinski pokret (-0,83%). Ali upola manje od Mosta.
Stranke koje ne dosežu ni jedan posto potpore: