Jenny Beth Martin
Martin je jedna od osnivačica grupe zvane Tea Party Patriots, neprofitne građanske udruge koja djeluje u sklopu Tea Party pokreta u SAD-u. Iako se uvijek ne slažu s vodstvom cijelog pokreta, Tea Party Patriots sve su jači kao grassroots organizacija, koja ima preko 1.000 ogranaka diljem SAD-a. Martin je pomogla organizirati veliki "marš na Washington" u rujnu prošle godine, kad se govorilo protiv zdravstvene reforme. Mediji su organizaciju povezivali s grupom Freedomworks, koju vodi bivši predsjednik republikanskog kluba zastupnika u američkom Senatu Dick Armey, ali grupa je negirala takve tvrdnje.
Dr. Douglas Schwartzentruber i dr. Larry Kwak
Kad se prošle godine pisalo o radu Schwartzentrubera i Kwaka na razvoju cjepiva protiv raka koje bi uklonilo potrebu za radijacijom i kemoterapijom, cijeli je medicinski svijet ostao šokiran. Šok je bio utoliko veći kad su liječnici objavili rezultate testiranja koji su pokazali da je cjepivo bilo uspješno kod pacijenata s melanomom i limfomom.
Reem Al Numery
Radi se o ženi iz Jemena koja je sa 12 godina bila prisiljena udati se za svog 30-godišnjeg rođaka, a vlastiti otac joj je prijetio smrću kad se usprotivila i pobjegla. Slijedila je duga borba za traženjem razvoda u toj strogoj islamskoj zemlji. Reem je ispričala kako se nakon vjenčanja dva puta pokušala ubiti, a na kraju se ipak uspjela izboriti za razvod i postala primjer koji mnogim ženama u strogim patrijarhalnim društvima nudi nadu.
Mark Carney
Ravnatelj centralne banke Kanade istaknut je kao ravnatelj monetarnog sustava zemlje koja nije trebala spašavati niti jednu banku dok se financijski sustav SAD-a topio 2008. godine. Star samo 45 godina, Carney je jedan od najmlađih centralnih bankara u povijesti Kanade, a način na koji je ustrojio bankarski sustav u svojoj zemlji mnogima je dobra lekcija. U nekoliko navrata odbio je sudjelovati u onome što naziva "populističkim nagonom" za uvođenje opsežnih reformi u sustav globalnog financijskog poslovanja, jer ne vidi potrebe kažnjavati banke u svojoj državi, koje su radile dobro u vrijeme krize, a dobro rade i sada.
Neill Blomkamp
Južnoafrički filmaš sa svojim projektom "District 9" zapravo nije donio ništa pretjerano novo. Niskobudžetni filmovi snimani u dokumentarističkom stilu već su godinama sasvim uobičajena pojava na nezavisnoj sceni, ali malo koji je polučio takav uspjeh kod publike i kritike kao District. Radi se o filmu koji je kroz priču o getoiziranim izvanzemaljcima kritizirao pojavu apartheida u Južnoafričkoj Republici. Film je zaradio nominaciju za najbolji film 2009. na Oscarima, a Blomkamp bi mogao raditi i nastavak.