DAMIR Bakić je profesor matematike na PMF-u i saborski zastupnik platforme Možemo!.
Autor je više od 30 znanstvenih radova, (su)organizator više međunarodnih znanstvenih skupova, član uredništva triju znanstvenih časopisa, autor većeg broja stručnih radova u području mirovinskog osiguranja, supokretač jednog diplomskog studija i jednog poslijediplomskog specijalističkog studija na PMF-u.
Bio je voditelj nekoliko znanstvenih i stručnih projekata, a trenutno je voditelj znanstvenog projekta koji financira Hrvatska zaklada za znanost. Područje njegova znanstvena djelovanja je matematička analiza.
Akademsku godinu 2003./2004. proveo je, kao Fulbrightov stipendist, na Washington Universityju u St. Louisu u SAD-u.
Svojedobno je bio i kandidat za rektora zagrebačkog sveučilišta, a ovo su njegove omiljene knjige.
Infinite Jest - David Foster Wallace
Kada čitatelj nakon prvih sto ili dvjesto stranica prvi put dođe k sebi, uglavnom ne vjeruje da je takvo što moguće. Sa svakih daljnjih sto vjeruje još manje. Ta rijeka, zapravo dvije rijeke misli, osjećaja, podataka, uvida, zapažanja je … beskonačna. DFW poznaje i razumije sve, i to iz prve ruke. I suosjeća.
U potrazi za izgubljenim vremenom - Marcel Proust
Zapravo je svaki čitalac, kad čita, čitalac samog sebe. Piščevo je djelo samo neka vrsta optičke sprave koju pisac nudi čitaocu, da bi mu najzad omogućio da razabere ono što bez te knjige ne bi možda vidio u sebi. (MP)
Ili bi vidio pa ne bi znao reći, na primjer, zašto je i otkud ona sjena u nečijem pogledu. Ili možda ne bi umio uloviti i razlučiti vlastite razlomljene i isprepletene misli.
Ovo je vrlo precizna, vrlo fina, najfinija optička sprava.
Atlas oblaka - David Mitchell
Piše na omotu odlomak iz nečije kritike: Pa kako mu je, zaboga, to uspjelo?! To sam se i sam pitao više puta, kad god sam čitao ovu knjigu. To je ono kad čitaš knjigu i bude ti žao nakon svake pročitane stranice. Jer sad je jedna manje u dragocjenom skupu nepročitanih.
Korekcije - Jonathan Franzen
Ovo je o ljubavi, o bliskosti, o privrženosti, o godinama. O obiteljskim orbitama i gravitacijama. O udaljavanju, o sjećanjima koja mijenjaju boje i oblike prošlih događaja. Najviše o usamljenosti u našim borbama.
Lažeš, Melita! - Ivan Kušan
Melita Kosić, brat joj Nenad, profesor reda-mora-biti Vadovec, kao i svi ostali iz Melitinog svijeta, spadaju među naše najomiljenije junake. A u moje najdraže knjige ova se ubraja iz naročito važnog razloga: Kad smo potrošili sve slikovnice i naučili ih napamet, pa kad smo u uobičajenom čitanju za uspavljivanje krenuli s knjigama u nastavcima, onda je otprilike Melita bila onaj prijelomni trenutak u kojem su nam sva djeca odlučila sama naučiti čitati. Bilo bi im predugo čekati sve do večeri da čuju nastavak. Ako ovo i nije baš savršeno točno, Melita zna da je tako moglo biti.