POTRES jačine 7.7 stupnjeva po Richteru pogodio je Mjanmar, objavio je Američki geološki zavod (USGS). Stotine ljudi u glavnom gradu Tajlanda Bangkoku u panici su izjurile iz zgrada nakon što su osjetile podrhtavanje tla, piše Reuters.
Zgrada nebodera u izgradnji u Bangkoku srušila se tijekom potresa, priopćila je policija. Na društvenim mrežama kruži dramatična snimka koja prikazuje kako se višekatnica s građevinskom dizalicom na vrhu ruši u oblak prašine. Policija je za AP izjavila da su na terenu, u blizini popularne tržnice Chatuchak u Bangkoku.
Jedna je osoba poginula, a 50 ih je ozlijeđeno nakon što se neboder urušio, objavile su tajlandske vlasti. Tajlandska premijerka Paetongtarn Shinawatra proglasila je izvanredno stanje u Bangkoku.