VIŠE od stotinu novih tijela pronađeno je na trima mjestima u Obali Bjelokosti, izvještava BBC.
U međuvremenu je Europska unija, nakon Ouattarine molbe, priopćila da razmatra mogućnost ublažavanja sankcija Obali Bjelokosti.
Prošloga tjedna oko 1.000 ubijenih u dva dana, nitko ne želi preuzeti odgovornost
Vijesti o masovnim ubojstvima u toj zemlji krenule su prošloga tjedna kada je se u gradu Duekoueu u samo dva dana dogodio masakr u kojemu je, prema Caritasovoj procjeni, ubijeno oko 1.000 ljudi. To područje je za vrijeme masakra bilo u rukama Alessana Ouattare, a svaka od zaraćenih strana je optužila onu drugu za ubojstva.
Najnoviji sukobi u toj zemlji počeli su nakon predsjedničkih izbora održanih u studenom prošle godine kada je međunarodna zajednica priznala pobjedu kandidata Alassana Ouattare. Međutim, dotadašnji predsjednik Laurent Gbagbo je poništio glasove u sjevernim dijelovima zemlje gdje nakon građanskog rata 2002. i 2003. godine uglavnom borave njegovi politički neistomišljenici te odbio otići s vlasti.
Ouattarine snage u posljednje vrijeme snažno napreduju, a u srijedu su okružile predsjedničku rezidenciju u Abidjanu u kojoj se nalazi Gbagbo s obitelji. Outtarinim snagama pomažu UN i Francuzi, a protiv Gbagba se širi snažna propaganda u kojoj ga čak uspoređuju s Hitlerom. Gbagbo tvrdi da je on pobjednik izbora te da strane zemlje pokušavaju opet kolonijalizirati Obalu Bjelokosti.