Zabio se u drugi auto. Imao 4.35 promila alkohola

Zabio se u drugi auto. Imao 4.35 promila alkohola
Fotografija ne prikazuje događaj opisan u tekstu. Ilustracija: Davor Javorovic/PIXSELL

Policija je sinoć u Osijeku isključila iz prometa 62-godišnjeg vozača koji je, s 4.35 promila alkohola u krvi, udario u drugi automobil i lakše ozlijedio njegovu vozačicu, a potom je odvezen u bolnicu gdje je zadržan na liječenju, izvijestila je osječko-baranjska policija.

Prometna nesreća dogodila se sinoć, nešto prije 21 sat, kada je 62-godišnji vozač automobila, koji se nije kretao sredinom obilježene prometne trake, vozilom prešao na prometni trak namijenjen za promet vozila iz suprotnog smjera. 

Nakon toga je, dolaskom do raskrižja, udario u zaustavljeni osobni automobil koji je stajao na crvenom svjetlu na semaforu, a 45-godišnja vozačica toga automobila je u prometnoj nesreći lakše ozlijeđena.

Oduzeta mu vozačka

Obavljenim očevidom utvrđeno je da je 62-godišnjak vozio automobil s 4.35 promila alkohola u krvi pa je prevezen u osječki Klinički bolnički centar gdje je zadržan na liječenju zbog prevelike koncentracije alkohola. Zbog vožnje u pijanom stanju 62-godišnjaku vozaču je oduzeta vozačka dozvola te je isključen iz prometa.

Zbog izazivanja prometne nesreće bit će mu izdana obavijest s novčanom kaznom od 290 eura, a kazna za alkohol mu slijedi nakon što se putem izuzetih uzoraka krvi i urina dodatno odredi vrijednost alkohola u krvi, navode u policiji. Dodaju kako je ovo rekordna alkoholiziranost, zabilježena kod vozača na području te županije.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.