Lifestyle
• 1 veljače 2020
10 stvari zbog kojih je Velika Britanija toliko različita od ostatka svijeta
5K
Velika Britanija okružena je mnogim tajnama i legendama koje ne intrigiraju samo turiste, već i sam britanski narod. Znate li koje su likove princ Harry i princ William glumili u Ratovima zvijezda? Kakva je veza između britanske kraljice i Drakule? Sve to i puno više potražite u ovom članku.
Jedan od monarha imao je medvjeda kao kućnog ljubimca. Bijeli medvjed živio je na obali Temze.
Čak ni stanovnici ne mogu zapamtiti imena nekih sela.
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch najduži je naziv grada / sela na svijetu. To je selo u Walesu. Međutim, ime ne slijedi tradicionalno velško pravilo za kreiranje imena, ono je stvoreno samo da bi privuklo i zabavilo turiste. Može se prevesti kao "Crkva Svete Marije od bazena bijelih lješnjaka u blizini brzog vrtloga i crkve sv. Tisilia crvene pećine."
U Walesu, tradicionalne božićni kostimi izgledaju zastrašujuće.
Od 1800. godine u Južnom Walesu postoji neobična božićna tradicija. Ljudi se oblače u bijele ogrtače ispod kojih drže štap na čijem je vrhu konjska lubanja. Osoba koja nosi ovaj kostim po gradu, pjeva pjesme i skuplja poslastice.
U Velikoj Britaniji možete unajmiti glumce koji će vas oplakivati.
To bi vas koštalo oko 45 funti na sat.
Princ Harry i princ William sudjelovali su u snimanju Ratova zvijezda.
Prinčevi su sudjelovali u snimanju Ratova zvijezda: Epizoda VIII - Posljednji Jedi. Harry i William glumili su stormtrooperse.
Kraljica Elizabeta II rođakinja je Drakule.
Nedavno je otkriveno da postoji rodbinska veza između kraljevske obitelji i Drakule, plemića iz 15. stoljeća, čija su djela rodila legende o vampirima. Vjeruje se da je Marija od Teka, baka Elizabete druge, bila daleka rođakinja Drakule.
U Londonu ima više indijskih restorana nego u najvećim gradovima Indije.
U Londonu, ptice vraćaju vrijeme.
Toranj Elizabeta preživio je desetak napada njemačkih bombardera tijekom Drugog svjetskog rata. Međutim, 1949. godine jato ptica sjelo je na kazaljku zbog čega sada sat kasni 5 minuta.
Ropstvo u Velikoj Britaniji nije službeno zabranjeno do 2010. godine.
Trgovina robovima zabranjena je u 19. stoljeću, ali prije travnja 2010. godine, u Velikoj Britaniji nije postajao zakon koji brani prisilni rad i držanje robova. Saeeda Khan prva je osoba koja je osuđena prema ovom zakonu kada ju je porota proglasila krivom jer je ženu iz Tanzanije držala kao svog roba.