Martin Scorsese, jedan od najvećih autoriteta u svijetu filma, poznat je po svojoj ljubavi prema kinematografiji i poštovanju prema drugim redateljima. Tijekom karijere često je odavao počast svojim filmskim uzorima, poput Powella i Pressburgera, Andrzeja Wajde i Federica Fellinija. Scorsese vjeruje u kinematografiju kao umjetničku formu, a ne kao alat za prodaju robe ili demonstraciju novih CGI tehnologija. U nedavnom intervjuu za Associated Press redatelj je preporučio film za koji smatra da ga svatko treba pogledati.
"Svi bi trebali pogledati film Lice u gomili (A Face in the Crowd). Mislim da je taj film vrlo važan", izjavio je Scorsese.
Lice u gomili iz 1957. godine, u režiji Elije Kazana, često je zanemareno, ali nosi značajnu poruku. Priča prati Larryja "Lonesomea" Rhodesa, glazbenika i lutalicu kojeg otkriva novinarka dok on služi kaznu u jednom južnjačkom zatvoru. Njegova glazba i šarm brzo ga pretvaraju u kulturnog heroja, no iza tog narativa krije se prezir prema njegovim obožavateljima i "običnim" ljudima koje tvrdi da predstavlja. Scorsese je naglasio važnost ovog filma zbog njegove "proročanske prirode".
Rhodesova priča otkriva njegovu opsesiju slavom i priznanjem dok njegova tamna strana izlazi na vidjelo kroz pijanstvo, neprimjereno ponašanje i manipulaciju. Scorsese je istaknuo da je film važan jer podsjeća da likovi poput Rhodesa nisu novi fenomen.
Kad je film objavljen 1957., smatran je izrazito ciničnim, no iz današnje perspektive njegovo je optimistično finale gotovo bajkovito. Rhodes gubi sve nakon što je razotkriven kao licemjer. Novinarka koja ga je otkrila izražava žaljenje zbog svoje uloge u njegovom usponu, dok drugi lik navodi da će ljudi uvijek na kraju "prokužiti" osobu poput Rhodesa. Scorsese je izjavio da film ne mijenja tijek povijesti, ali služi kao važan podsjetnik.
"To je upozoravajuća priča koju je zaista vrijedno pogledati", zaključio je Scorsese.