Najljepši pas izložbe u Zaprešiću je pudla iz Latvije

Foto: Igor Kralj/PIXSELL

Danas je u Zaprešiću održana velika tradicionalna izložba pasa CAC Zaprešić, na kojoj su sudjelovale brojne pasmine iz Hrvatske i inozemstva. Organizator događaja bila je Kinološka udruga Zaprešić, a izložba je otvorena u 10 sati ispred trgovačkog centra Westgate City.

U jakoj konkurenciji pasa svih pasmina, titulu najljepšeg psa izložbe osvojio je prekrasni bijeli pudl Bygorri Hellcat Race, čija je vlasnica Jana Jaunbirkane iz Latvije.

CAC Zapresic Best in Show 2025: BYGORRI HELLCAT RACE, poodle standard- white, owned by Jana Jaunbirkane, Latvia, judge: Lee Cox (UK)

Objavljuje Kinološka udruga ZaprešićSubota, 15. ožujka 2025.

Izložba u Zaprešiću svake godine okuplja veliki broj ljubitelja pasa iz regije, a ove godine posebno su se istaknuli stručni suci iz Velike Britanije, među kojima je bio i Gavin Robertson – svjetski poznati uzgajivač, čiji su psi osvojili prestižne nagrade na najvećim međunarodnim izložbama.

Organizatori su i ove godine posebnu pozornost posvetili nagradama, a najljepši psi dobili su unikatne figurice izrađene u obliku tradicionalnih drvenih igračaka iz radionice majstora Gorana Lendreca iz Donje Stubice.

Ovaj kinološki događaj ponovno je potvrdio popularnost pasa kao kućnih ljubimaca, ali i važnost očuvanja tradicije i kulturnog nasljeđa kroz poseban način izrade nagrada.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.