Grčka pobjednica 50. Eurosonga, Novković 11.

PREDSTAVNICE Grčke Helena Paparizou s pjesmom "My Number One" pobjedila je na 50. natjecanju za pjesmu Eurovizije, koje je u subotu navečer održano u ukrajinskom glavnom gradu Kijevu, uz jake mjere sigurnosti i u nazočnosti predsjednika Viktora Juščenka.

Hrvatski predstavnik Boris Novković i Lado s pjesmom "Vukovi umiru sami" osvojili su 115 bodova, što im je donijelo 11. mjesto.

Pobjednica je osvojila 230 bodova, a posebnu nagradu na proglašenju pobjednika uručio joj je predsjednik Juščenko.

Spektakl u kijevskoj Dvorani sportova, pred 8.000 gledatelja, otvorila je ukrajinska pjevačica Ruslana, pobjednica Eurosonga 2004.

Hrvatska je pjesma u finalno natjecanje ušla nakon polufinala održanog u četvrtak, zajedno s predstavnicima Danske, Mađarske, Izraela, Latvije, Makedonije, Moldavije, Rumunjske i Švicarske.

Uz njih su u finalu nastupili i predstavnici Albanije, Bosne i Hercegovine, Ujedinjenog Kraljevstva, Cipra, Francuske, Njemačke, Grčke, Malte, Rusije, Srbije i Crne Gore, Španjolske, Švedske, Turske i Ukrajine, koji su imali pravo na izravan ulazak u finale ovogodišnjega natjecanja.

Eurosong je pratio i ukrajinski predsjednik Viktor Juščenko s obitelji.