MOŽDA je vrijeme da iskopate neke davno zaboravljene (svoje i dječje) igračke koje ste negdje pospremili jer se možda baš tamo skriva pravi rudnik zlata.
Za mnogu djecu su kolekcije poput igrački Hot Wheels ili karti omiljenih nogometaša bile najdragocjenije stvari koje posjeduju, a čini se da bi to i sada mogao biti slučaj. Naime, neke igračke mogu vrijediti pravo bogatstvo pa su kolekcionari spremni izdvojiti impresivne iznose za njih.
Prema stručnjacima iz OnBuy's Toy Departmenta, stripovi, igračke automobili i kolekcionarske kartice su danas neke od najvrjednijih igračaka.
Hot Wheels autići mogu vrijediti i do 134 tisuće funti
Naravno, ovu cijenu mogu postići samo oni najrjeđi primjerci. Upravo za 134 tisuće funti je prodan ružičasti Hot Weels kombi iz 1969. godine imena Rear-Loading Beach Bomb.
Kolekcionarske karte mogu postići cijenu od nevjerojatnih 2,9 milijuna funti
Upravo je to cijena za koju je kupljena najskuplja karta. Riječ je o snu svakog kolekcionara - baseball karti iz 1909. godine koja prikazuje Honusa Wagnera, igrača bejzbola za kojeg se smatra da je jedan od najboljih igrača svih vremena.
No, to nije jedina vrijedna karta. Među nekima od najtraženijih se nalaze i pojedine Yu-Gi-Oh te Pokemon karte.
Stripovi se mogu prodati i za 2,4 milijuna funti
Zahvaljujući razvoju tehnologije, stripovi su postali nepopularni među mlađim generacijama, ali to ne znači da se njihova vrijednost smanjila. Zapravo, 2014. godine prvo izdanje Action Comicsa iz 1938. godine prodano je na eBayu za nešto više od 2,4 milijuna funti, a prodavač prvobitno uopće nije bio svjestan kakvo se bogatstvo skriva u njegovoj kolekciji te je stavio početnu cijenu od smiješnih 76 pennyja (oko 6 kuna).
Pa, ako posjedujete neki primjerak iz serije stripova Detective Comics, Amazing Fantasy ili pak Marvelov strip, bilo bi pametno provjeriti njegovu vrijednost.
Barbie lutke dosežu cijenu do 231 tisuću funti
Barbie je postala jedan od omiljenih kolekcionarskih predmeta među ljubiteljima igračaka, a posebna, limitirana izdanja su osobito na cijeni. Tako je lutka Stefani Canturi prodana 2010. godine za 231.000 funti, a kolekcionari su spremni izdvojiti ogromne svote novca i za originalne Barbie iz 1959., Marie Antoinette Barbie te Pink Jubilee Barbie.
Beanie Babies dosežu cijenu do 458 tisuća funti
Beanie Babies su linija punjenih igračaka koje je stvorio američki biznismen H. Ty Warner, koji je osnovao Ty Inc. 1986. Zanimljivo je da su ove igračke punjene plastičnim peletima, a ne uobičajenim mekanim punjenjem, što pruža fleksibilan osjećaj. Dolaze u različitim oblicima, ali najčešće su to likovi životinja.
Bile su osobito popularne 90-ih godina, a najskuplja kolekcija Beanie Babies igračaka prodana je za impresivnih 458 tisuća funti, piše The Sun.