Interes za iPhone pada, a razlog bi vas mogao iznenaditi

Interes za iPhone pada, a razlog bi vas mogao iznenaditi
Foto: Shutterstock

Pri kreiranju rubrike Index Shopping nastojimo izdvajati odlične proizvode koji se i nama sviđaju te odlične akcije i popuste. Ne objavljujemo proizvode koje i sami ne bismo kupili ili smatramo da njihova promocija nije u skladu s profesionalnim standardima. Neki proizvodi u rubrici Index Shopping mogu biti sponzorirani.

TVRTKA Counterpoint Research objavila je kvartalnu analizu tržišta mobilnih operativnih sustava, koja potvrđuje dominaciju Androida, dok iOS ostaje na drugom mjestu, a HarmonyOS zauzima treću poziciju na globalnoj razini. Međutim, podaci pokazuju značajne razlike ovisno o regiji. U Kini je HarmonyOS nadmašio iOS, a njegov rast očekuje se i u ovoj godini.

Trendovi su ostali stabilni u odnosu na prethodne kvartale i prošlu godinu jer je prodaja pametnih telefona ostala nepromijenjena tijekom 2024.

HarmonyOS učvrstio treće mjesto na globalnoj razini

U SAD-u je prodaja brendova Motorola i Google pomogla neutralizirati dvoznamenkasti pad manjih proizvođača, dok je prodaja iPhonea pala samo 1%. S druge strane, Indija je zabilježila rekordnu prodaju iPhonea u posljednjem kvartalu 2024., pri čemu su dvije trećine prodanih modela činili stariji iPhone uređaji, prenosi GSM Arena.

Na globalnoj razini HarmonyOS je zadržao stabilan udio od 4%. Iako je daleko iza Androida i iOS-a, operativni sustav koji je razvio Huawei bio je ispred iOS-a u Kini tijekom cijele 2024., što govori o velikoj sklonosti Kineza lokalnom proizvođaču.

Kineska vlada inače subvencionira prodaju pametnih telefona domaćih brendova kako bi ojačala domaću proizvodnju, zbog čega Counterpoint Research očekuje daljnji rast Harmony OS-a.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.