Senzacija u Portugalu: Neugledni Gil Vicente nanio Portu prvi poraz nakon 55 utakmica!

GIL VICENTE priredio je pravu senzaciju pobjedom nad favoriziranim Portom s 3:1 u 17. kolu portugalske lige. Svakoj seriji jednom dođe kraj, pa je tako i Porto doživio poraz nakon 55 prvenstvenih utakmica u nizu, i to baš u susretu u kojem su ostvarili svoj ovosezonski ligaški rekord u posjedu lopte!

Naime, igrači Porta držali su loptu  72 posto vremena, a Gil Vicente je iz tri udarca u okvir vrata postigli tri gola.

Junak pobjedničke momčadi je Claudio koji je prvo doveo Gil Vicente u vodstvo u 14. minuti, a potom u 45. uspješno realizirao kazneni udarac za 2:0. Nakon sedam minuta igre u nastavku Cunha je povisio na 3:0, a do kraja je Porto uspio samo ublažiti poraz preko Varele u 76. minuti.

Ovo je bila tek treća pobjeda iz osam domaćih utakmica u sezoni za Gil Vicente koji je u prethodnih sedam postigao isto toliko golova, da bi utrostručili efikasnost upravo protiv Porta.

Benfica sada ima osjetnijih pet bodova razlike na vrhu, dok trećeplasirana Braga ima priliku pobjedom u preostalom susretu s Maritimom smanjiti minus za Portom na 4 boda.