Evo kolika je nagrada za osvajača Kupa

DINAMO i Rijeka odigrali su 0:0 na Maksimiru u srijedu u prvoj utakmici finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Obje momčadi već su osigurale novčane nagrade ulaskom u finale. Dinamo i Rijeka dobili su po 6.640 eura nakon polufinala. Svota izgleda neobično jer je jednaka 50.000 kuna, koje su bile određene kad se potpisivao novi ugovor o TV pravima.

Pobjednik finala Kupa osvojit će još 20 tisuća eura, a poraženi još 10 tisuća. Tu su i nagrade od SuperSport Superkupa, koje iznose 17.264 eura za pobjednika i 9.296 eura za poraženog. Dinamo je osigurao prvenstvo, a, ako osvoji Kup, automatski će osvojiti i nagradu za Superkup.

Financijske nagrade za osvajanje Kupa i Superkupa uvedene su tek prije dvije godine, kad je potpisan novi ugovor o TV pravima. One su ipak najbitnije za manje klubove jer se u ranijim fazama Kupa, od šesnaestine finala pa do polufinala, nagrade dodjeljuju samo domaćinima.