NOGOMETAŠI Crvene zvezde dočekuju Stuttgart ove srijede od 18:45 u 5. kolu Lige prvaka, a pred ovaj dvoboj njemački mediji izdali su upozorenje koje se odnosi na njihove navijače koji dolaze u Beograd. Prema pisanju swr.de, očekuje se da oko 2500 navijača Stuttgarta stigne u Beograd. Pišu i o sigurnosnim rizicima za sve njih i izdaju niz upozorenja. Tekst upozorenja prenosimo u cijelosti.
"Stuttgart očekuje ozbiljan izazov u Beogradu. Protiv pretposljednjeg tima u ligi od 36 ekipa trebalo bi biti moguće ostvariti drugu pobjedu u aktualnoj sezoni Lige prvaka. Međutim, atmosfera u Beogradu je užarena, a ultrasi Crvene zvezde poznati su po nasilnom ponašanju. Čak i tunel za igrače na stadionu ovog tradicionalnog kluba više podsjeća na ratni bunker nego na nogometni stadion.
Dok će ultrasi Stuttgarta biti pod policijskom pratnjom od granice do stadiona i odmah nakon utakmice vraćeni prema granici, neki navijači će doći zrakoplovom, automobilom ili autobusima za navijače. Za ulazak u Srbiju, koja nije članica EU, potreban je važeći osobni dokument ili privremena putovnica.
"Droge ima na ulici, a voda nije za piće"
Iz kluba savjetuju onima koji dolaze automobilima ili kombijima da koriste parking kod hotela i organizirani prijevoz autobusima. Crvena zvezda ne preporučuje parkiranje u blizini stadiona. Stadion "Rajko Mitić", kapaciteta skoro 52.000 mjesta, nalazi se jugoistočno od centra grada, otprilike deset minuta vožnje od glavne željezničke stanice u Beogradu.
Za razliku od gostujućih utakmica u Madridu ili Torinu, u Beogradu vjerojatno neće biti velikih okupljanja navijača VfB-a na trgovima, gdje bi se slavilo ili navijalo. Javno isticanje pripadnosti klubu, pjevanje pjesama i glasno kretanje ulicama može biti opasno.
Ni nošenje dresova i navijačkih rekvizita dan prije utakmice nije dobra ideja. Taksije bi trebalo naručivati isključivo iz hotela ili restorana jer su pokušaji prevare pri zaustavljanju na ulici česta pojava u Beogradu.
Droga i pranje novca nisu rijetkost u metropoli od skoro 1.5 milijuna stanovnika. Grad na Dunavu poznat je kao prijestolnica zabave, ali voda iz slavina nije za piće – sustav za preradu otpadnih voda ne postoji. Otpadne vode Beograda direktno se ispuštaju u Savu i Dunav", navode Nijemci.