Foto: Index
Ravnatelj HRT-a se žali na medijski mobing
Prema tumačenju članova Nadzornog odbora s obzirom na dobre financijske rezultate HRT-a u posljednje vrijeme nema potrebe za hitnom prodajom "obiteljskog srebra". Isto tako Radmanu su članovi Nadzornog odbora zamjerili što nije predao svu dokumentaciju vezano za nekretninu, a nedostaju i studije isplativosti za primjerice iznajmljivanje tog luksuznog prostora.
Kako doznajemo ravnatelj Radman bio je prilično nervozan na sinoćnoj sjednici Nadzornog odbora, te je prvo povukao svoj prijedlog o prodaji Dubravke, da bi se minutu kasnije predomislio i vratio prodaju na dnevni red. Svejedno, članovi su glasali protv, da bi nakon glasanja Radman optužio pojedine članove Nadzornog odbora za "medijski mobing"!?
O prodaji Dubravke vrlo je opširno pisao Index. Naglasimo i kako je HRT odlučio većinu svojih financijskih dubioza od prošlih uprava riješiti preko Dubrovnika. Tako je velebna vila Čingrija u kojoj je bilo smješteno dopisništvo HTV-a predana državi kako bi se smanjio porezni dug. U početku je bilo riječi ako će u Vili Čingriji biti jedan od Vladinih ureda, to se naravno nije ostvarilo. Državni ured za upravljanje državnom imovinom otkrio je krajem prošlog tjedna kako ta Vila procijenjena na 14 milijuna kuna ide u prodaju.
Zašto hitna prodaja?
Odmah nakon te vijesti, Radman je zatražio od Nadzornog odbora da mu se hitno odobri prodaja Dubravka, no kao što smo napisali u uvodu, za to nije dobio suglasnost.
Vila Dubravka sagrađena 1902. godine, a sagradio ju je dubrovački brodovlasnik Federiko Glavić. Zgrada predstavlja zaštićeni dio povijesne cjeline Dubrovnika te je upisana u Registar kulturnih dobara RH kao spomenik kulture. Po zakonu nekretnina prvo mora biti ponuđena državi, županiji i Gradu no teško da će netko od njih ponuditi 17 milijuna kuna za vrlo atraktivnu zgradu koja se nalazi u neposrednoj blizini sveučilišnog kampusa u Dubrovniku. Isto tako zgrada je u procesu povrata imovine odnosno pravične naknade bivšim vlasnicima.