NA SKALI od jedan do deset, spremnost SAD da odoli velikom cyber napadu na svoju infrastrukturu je "otprilike tri", priznao je šef Nacionalne sigurnosne agencije i Američke cyber komande u rijetkom govoru na cyber konferenciji u Aspenu.
Poručio je kako odgovornost za te slabosti snose vlasti i IT industrija zajedno, iako je rapidan razvoj tehnologije taj koji je SAD izložio cyber riziku. Pritom je apelirao na da se donsese zakon koji će NSA-u omogućiti da postavi sigurnosne standarde za infomrmacijsku strukturu, izrazivši nadu da će doći do "dobrovoljno pristanka i suglasnosti s tim standardima. Ne treba ni spominjati da su brojni prijedlozi zakopna koji su prošli ili prolaze kroz Kongres, a tiču se cyber sigurnosti, izazvali oštre reakcije javnosti i građanskih udruga.
Za razliku od cyber obrane, Alexander je rekao da je SAD bolje pripremljen za izvođenje vojnih cyber napada na potencijalne mete. Naveo je kako su slične akcije već izvođene i da je na predsjedniku da odluči o pokretanju takvih operacija. Naravno da mu je odmah postavljeno pitanje ima li SAD kakve veze s virusima StuxNet, koji je poharao iranska nuklearna postrojenja, i Flame, koji je služio za špijunažu na Bliskom istoku, ali je Alexander odbio komentirati.