NAKON prosvjeda građana u gradu Hooveru, policija u Alabami priznala je da je ubila čovjeka za kojeg je krivo posumnjala da je pucao u dvije osobe u trgovačkom centru.
Naime, policija je hicima iz vatrenog oružja ubila 21-godišnjeg Emantica Fitzgeralda Bradforda, crnca koji se našao u trgovačkom centru ovog četvrtka na Dan zahvalnosti kad je upucano dvoje ljudi.
Dvoje ljudi ranjeno u pucnjavi u trgovačkom centru
Policija je došla na mjesto događaja nakon što su 18-godišnjak i 12-godišnjak upucani, a ostali kupci su trčali u strahu za svoj život. Ozlijeđeni mladići prevezeni su u bolnicu, a još se ne zna kakvo je njihovo zdravstveno stanje.
Iz policije je u četvrtak objavljeno da je napadač bio Bradford, koji je nosio oružje pa ga je policajac upucao. Neimenovani policijski službenik koji je pucao u Bradforda nakon toga je poslan na dopust.
Policija u petak priznala da je ubila krivog čovjeka
No u petak su iz policije priznali da njihov prvi izvještaj nije bio u potpunosti točan, da Bradford vjerojatno nije ranio 18-godišnjaka te da je barem jedan napadač na slobodi. Također su obavijestili javnost da se istraga nastavlja.
Građani su u petak navečer prosvjedovali ispred trgovačkog centra, gdje su održali minutu šutnje na mjestu na kojem je Bradford ubijen. Prema podacima FBI-a, nerazmjerno velik broj policijskih pucnjava uključuje crnce.
Prosvjedi su nastavljeni i u subotu kad je dvjestotinjak građana pred trgovačkim centrom tražilo odgovore od policije. “Gdje su snimke? Zašto ih nismo vidjeli?”, rekao je jedan od prosvjednika za CBS News.
Majka ubijenog vjeruje da je pokušao pomoći
Bradford je služio vojsku, no otpušten je u kolovozu prije nego što je završio obuku. Njegova majka April Pipkins izjavila je u subotu kako je njezin sin imao dozvolu za oružje i da je vjerojatno pokušao zaštititi kupce, javlja New York Times.
“On je želio biti netko tko će pomoći u spašavanju ljudi, a ubijen je”, izjavio je Benjamin Crump, odvjetnik April Pipkins.
Iz Giffordovog pravnog centra za sprečavanje oružanog nasilja potvrdili su da Alabama nema zakone koji zabranjuju nošenje oružja u javnosti.