Senzacija! Malaga u uzvratnoj utakmici slomila Porto i prošla u četvrtfinale Lige prvaka!
Foto: AFP
MALAGA je zaokružila španjolsku dominaciju u Ligi prvaka! Nakon Reala i Barcelone, Malaga je u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka slavila protiv Porta rezultatom 2:0 te je prošla u četvrtfinale. Igrači Manuela Pellegrinija nadoknadili su zaostatak iz prve utakmice (1:0) te su zasluženo prošli među osam najboljih klubova u Europi.
Doduše, Porto je od prve minute bio dominantnija momčad na La Rosaledi, ali domaćin se s vremenom probudio te je preko Saviole i fantastičnog Isca počeo prijetiti. Do 39. minute gledali smo pravi rat na sredini terena, ali je u spomenutoj minuti Malaga uspjela zatresti mrežu. Toulalan je ubacio u kazneni prostor za Baptistu, ali napadač Malage je pao ispod Heltona koji je skočio i boksao loptu samo do Saviole koji je istu poslao u mrežu.
Ipak, glavni sudac utakmice Nicola Rizzoli neopravdano je poništio pogodak. Bilo kako bilo, Malaga nije popustila, već je dodala gas. Igrala se 42. minuta kada je Isco primio loptu na 25 metara od gola, napravio nekoliko koraka i preciznim udarcem pogodio u suprotni kut Heltonova gola.
Porto se nakon poluvremena pokušao trgnuti iz sna, ali je Defour u 48.minuti napravio veliku pogrešku te je zbog oštrog prekršaja dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Portugalci su ostali s desetoricom u terenu, što je Malaga znala iskoristiti. U 77. minuti Isco je ubacio iz kornera, a najviši u kaznenom prostoru bio je Roque Santa Cruz! Porto je do kraja utakmice uspio zatresti mrežu Malage, ali se Maicon našao u zaleđu te mu je pogodak poništen.
Malaga - Porto 2:0
Sastavi:
Malaga: Willy, Gamez, Weligton, Demichelis, Antunes, Joaquin, Toulalan, Iturra, Isco, Saviola, Baptista
Porto: Helton, Danilo, Mangala, Sandro, Otamendi, Gonzalez, Moutinho, Fernando, Defour, Martinez, Varela

bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati