Foto: WeHeartIt
ODUVIJEK ste maštali o sretnoj obitelji? Prvi korak prema tome je uspješan brak. Djeca ne rješavanju bračne razmirice, ne zavaravajte se! Donosimo vam tajne kako odnos s partnerom učiniti što boljim, a samim time i obitelj sretnijom!
Budite iskreni – Ne govorite stvari koje mislite da partner želi čuti. To je samo način da se problemi zakopaju još dublje, umjesto da ih riješite.
Ne sramite se svoje ranjivosti – Ne idealizirajte odnos i ne trudite se uvijek biti snažni. Ako postoje problemi, to ih neće riješiti.
Rješavajte probleme – U svakoj obitelji postoje problemi, važno je riješiti ih na vrijeme.
Pokazujte zahvalnost – Budite zahvalni na malim veseljima. Neka to postane obiteljska tradicija. Sretni ionako nisu oni koji puno imaju, već oni koji malo trebaju za sreću, zar ne?
Antistres terapija – Bez obzira na to radi li se vašem omiljenom sportu, čitanju dobre knjige ili samo odmoru u miru i tišini, uvijek se potrudite pronaći vremena za rješavanje stresa nakupljenog na poslu. Sretna žena je najbolja mama i supruga!
Ne cjepidlačite – Ne zamarajte se oko sitnica. Opravdanje – Ja sam takva! u ovom slučaju ne vrijedi. Neke stvari jednostavno morate pustiti da idu svojim tokom, umjesto da na njih trošite dragocjeno vrijeme i energiju.
Držite čuda tehnologije podalje – Vrijeme posvećeno partneru i obitelji neka bude vrijeme bez mobitela, mailova i poziva. Opravdanje da vam mobitel treba čak i u spavaćoj sobi zato što je na njemu namještena budilica nije dovoljno dobro. Kupite budilicu, a mobitele ostavite izvan prostora namijenjenog vašoj intimnosti.
Financijska suradnja – Dogovorite s partnerom dio koji ćete oboje odvajati za troškove života, no oboje si ostavite dovoljno novca da si povremeno možete priuštiti neke male radosti.
Ne zaboravljajte datume – Čak i nakon 50 godina braka važno je ne zaboravljati datume. Taj maleni znak pažnje, poljubac i zagrljaj te prisjećanje na mladost učinit će dan posebnim, bez kupnje poklona.
Neke stvari uvijek činite zajedno – Radilo se o gledanju TV-a, odlasku u teretanu, šetnji u prirodi ili običnoj kupovini namirnica, važno je da imate nešto „svoje“, tradiciju koju njegujete.