Antonia Ružić (21) ostvarila najveći rezultat i najbolji renking karijere

HRVATSKA tenisačica, 21-godišnja Antonia Ružić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Monastiru, nakon što je u dvoboju 2. kola svladala Britanku Yuriko Miyazaki sa 6:3, 6:1. Za 21-godišnju Čakovčanku to je prvi plasman u četvrtfinale nekog WTA turnira.

Antonia Ružić je do pobjede protiv sedam godina starije Britanke stigla nakon sat i dvanaest minuta igre. Hrvatska tenisačica je na putu prema pobjedi četiri puta oduzimala servis suparnici, a spasila je jedinu break-loptu, i to u šestom gemu drugog seta.

Ovim je rezultatom skočila na 152. poziciju na WTA listi, što joj je novi renking karijere. Za plasman u polufinale igrat će protiv 86. tenisačice svijeta, Talijanke Lucije Bronzetti, koja je porazila Amerikanku Ann Li sa 6:4, 7:6 (3). Ružić i 25-godišnja Talijanka do sada nisu igrale međusobno.