Pogledajte kako je Gvardiol pobjegao obrani i skoro ponovno zabio za City

Screenshot: X

MANCHESTER CITY pobijedio je Tottenham 2:0 u gostima u zaostaloj utakmici 34. kola engleske Premier lige. Oba gola na utakmici zabio je Erling Haaland, prvi u 51. minuti, a drugi iz penala u sudačkoj nadoknadi drugog dijela. City sad, uoči zadnjeg kola, bježi drugoplasiranom Arsenalu dva boda.

Mogla je momčad Pepa Guardiole doći do vodstva još u prvom dijelu. Guglielmo Vicario nekoliko je puta sjajnim obranama spasio Tottenham, a jednom je to učinio i Joško Gvardiol slabom reakcijom.

Naime, Gvardiol je u 38. minuti, nakon jednog slobodnog udarca, sjajno utrčao pred peterac Tottenhama i dočekao loptu na kraju ubačaja pa opalio po golu. Na njegovu nesreću, nije precizno pogodio pa nije ponovno uspio postići gol za City, nakon što se u nekoliko posljednjih utakmica prometnuo u pravog strijelca.

Imao je Gvardiol i mogućnost da doda Haalandu, ali ni to nije učinio pa je prilika propala. Promašaj pogledajte OVDJE.