Vujnovac ušao u moćnu svjetsku organizaciju

Foto: Matija Habljak/PIXSELL

Pavao Vujnovac, osnivač Energije Naturalis (ENNA), PPD-a te većinski vlasnik i predsjednik Upravnog odbora Fortenove, pridružuje se Međunarodnom savjetodavnom odboru Atlantskog vijeća.

Međunarodni savjetodavni odbor skupina je bivših svjetskih lidera i izvršnih direktora nekih od najistaknutijih svjetskih kompanija koji pruža savjete i stručnu podršku vodstvu Atlantskog vijeća, organizacije sa sjedištem u Washingtonu. 

Vujnovac će se u okviru Atlantskog vijeća baviti energetikom

Vujnovac već duže vrijeme, kako se navodi u priopćenju, aktivno sudjeluje u različitim događanjima koje organizira Atlantsko vijeće, posebno u pitanjima povezanim s energetskim sektorom. U posljednje vrijeme je prvenstveno doprinosio raspravama povezanim uz LNG, ali i predstavljao potencijale geotermalne energije u regiji, kao i projekte razvoja baterija koje ENNA Grupa provodi s hrvatskom tehnološkom kompanijom Rimac Automobili. 

Predsjednik i izvršni direktor Atlantskog vijeća Frederick Kempe izrazio je svoje zadovoljstvo pridruživanjem Pavla Vujnovca ovoj skupini.

"Drago nam je što možemo izraziti dobrodošlicu gospodinu Vujnovcu u našem Međunarodnom savjetodavnom odboru te se radujemo bliskoj suradnji s njim u narednim godinama. Veliko iskustvo gospodina Vujnovca u energetskom i maloprodajnom sektoru u jugoistočnoj Europi, u kombinaciji s njegovom strateškom vizijom i vodstvom, predstavljat će značajan doprinos radu našeg Odbora. Također sam uvjeren da će biti izuzetan mentor novoj generaciji Millenium Leadership Programa Atlantic Councila koja će imati veliku korist od njegovog bogatog znanja i jedinstvene perspektive", istaknuo je Kempe. 

U Vijeću i Kolinda Grabar-Kitarović

Pavao Vujnovac je drugi Hrvat koji se pridružio ovoj moćnoj skupini, nakon bivše predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović.

Kako prenosi Forbes Hrvatska, surađivat će, među ostalima, s izvršnim direktorima globalnih divova kao što su Repsol, Airbus, Pfizer, Eni, kao i bivšim premijerima Danske, Španjolske, Švedske, Australije i Pakistana koji također sudjeluju u radu Odbora. 

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.