Real kiksao na otvaranju La Lige. Modrić igrao pola sata

AKTUALNI prvak Španjolske i Europe Real Madrid remizirao je na gostovanju kod Mallorce u prvom ovosezonskom kolu La Lige rezultatom 1:1. Real je u vodstvo u 13. minuti doveo Rodrygo na asistenciju brazilskog sunarodnjaka Vinicius Juniora. Bod Mallorci je golom u 53. minuti donio kosovski napadač Vedat Muriqi.

Real je utakmicu završio s desetoricom igrača jer je u sedmoj minuti sudačke nadoknade direktni crveni karton dobio francuski lijevi bek Ferland Mendy. Isključen je zbog vrlo grubog starta direktno na gležanj suparnika.

Luka Modrić ušao je u igru u 63. minuti umjesto francuskog veznjaka Aureliena Tchouaménija i preuzeo kapetansku traku, ali Kraljevski klub nije mogao do pobjedničkog gola. U idućem kolu Real će na Santiago Bernabeuu ugostiti Real Valladolid, klub čiji je vlasnik legenda Reala Ronaldo Nazario, a u njemu igraju dva bivša hajdukovca, Stipe Biuk i Stanko Jurić.