Bayer zabio četiri gola za prvu pobjedu u Ligi prvaka. Pogledajte ih

NOGOMETAŠI Bayera pobijedili su Feyenoord 4:0 u gostujućoj utakmici 1. kola Lige prvaka. Njemački prvaci doputovali su u goste nizozemskom viceprvaku i iskoristili njegovu nešto slabiju formu na početku ove sezone. Uvjerljiva pobjeda bila je osigurana već u prvih 45 minuta.

Sve je u lošem smjeru za domaćina krenulo već u petoj minuti kad je Florian Wirtz osvojio loptu na 30-ak metara od gola, napravio nekoliko koraka prema šesnaestercu i, prije no što je ušao u kazneni prostor, snažnim i prizemnim udarcem poslao loptu u mrežu. Isti igrač iskoristio je dodavanje Jeremija Frimponga za udarac iz prve u 36. minuti, kojim je povisio na 3:0. Uklizavanjem na drugoj stativi u 30. je povisio Alejandro Grimaldo.

Iako je Feyenoord imao veći posjed lopte i više šansi, Bayer je bio taj koji je bio neumoljiv. Dokazalo se to i pred sam kraj prvog dijela kad je loptu u vlastitu mrežu, nakon ubacivanja i spuštanja lopte glavom na desnoj stativi, ugurao domaći golman Timon Wellenreuther.