Dinamov 14-godišnjak iz Konga igra za Hrvatsku. Pogledajte njegovu golčinu

KADETI Lokomotive i Dinama odigrali su 2:2 u prvenstvenoj utakmici. Dinamo je poveo golom Emmanuela Vajde iz 32. minute, a Lokomotiva je preko Dina Beadera Trajanovskog u 48. došla do izjednačenja. Kristian Petrović u 53. je zabio za novo vodstvo Dinama, a Lokomotivi je bod donio Toma Horvat u 62. minuti.

Posebno je lijep pogodak zabio Vajda, koji je iz velike udaljenosti probio Lokomotivinog vratara. Riječ je o 14-godišnjem stoperu koji je rođen u Lubumbashiju (DR Kongo) i koji igra za reprezentaciju Hrvatske do 15 godina. Vajda je rođen 20. siječnja 2010. godine, a može igrati i kao veznjak.

Vajda je od najranijih dana igrao futsal, a onda se prebacio na nogomet. U Dinamo je stigao u ožujku 2021. godine iz NK Trnja. Trenutno je stipendist kluba i smatra ga se velikim talentom u svojoj generaciji. Ističe se fizičkom snagom, kvalitetnom tehnikom i dobrom igrom glavom.