Jakić i Labrović s Augsburgom srušili Dortmund. Vratio se Majer

U DVOBOJU 8. kola Bundeslige Augsburg je kod kuće iznenadio Borussiju Dortmund s 2:1, dok je RB Leipzig domaćom pobjedom nad Freiburgom (3:1) opet preuzeo vrh.

Augsburg je preokretom slavio protiv Borussije, uz veliki doprinos veznjaka Kristijana Jakića i vratara Nediljka Labrovića, koji su odigrali cijelu utakmicu. Gosti su poveli golom Nizozemca Donyella Malena već u četvrtoj minuti, da bi bavarska momčad preokrenula golovima Francuza Alexa Claudea Mauricea (25', 50'). Augsburg je pobjedom skočio na 11. mjesto, a Borussia je sedma.

Leipzig je također preokretom slavio protiv Freiburga i sada na vrhu ima tri boda više od Bayerna. Japanac Ritsu Doan doveo je Freiburg u vodstvo, a istočni Nijemci su u drugom poluvremenu dali tri gola preko Mađara Willyja Orbana, Nizozemca Lutsha Geertuide i Belgijca Loisa Opende. Stuttgart je s 2:1 pobijedio Kiel, dok su St. Pauli i Wolfsburg, za koje je zadnjih deset minuta igrao Lovro Majer, odigrali 0:0.