Gradonačelnik: Popločavanje u Trogiru nije devastacija, nije to povijesni pločnik

Foto: Ivana Ivanovic, Dusko Jaramaz/PIXSELL

Popločavanje u uskoj gradskoj jezgri Trogira diglo je na noge stanovnike tog grada, koji tvrde da kamen koji se za to koristi nije adekvatan prostoru, no gradonačelnik Ante Bilić tvrdi da se sve odvija po zakonu, pravilima struke i standardima. 

Trogirani, koji su se posljednjih dana usprotivili postavljanju industrijskih kamenih ploča na ulice u staroj gradskoj jezgri, ističu da podupiru obnovu gradskih ulica, no na prostoru pod UNESCO-vom zaštitom sve treba pomnije obaviti.

Kažu da im se bijeli kamen postavljen u gradsku uličicu ne uklapa sa starim kamenim kućama i smatraju da se prije početka radova trebalo konzultirati sa stručnjacima iz različitih sektora.

Gradonačelnik: To nije devastacija, radovi su odrađeni po pravilima struke

Bilić uvjerava da se ne radi o nikakvoj devastaciji, već o popločavanju koje se obavlja u sklopu radova na izgradnji kanalizacijske vodoopskrbe i elektroenergetske mreže, a za te je radove prethodno napravljena konzervatorska studija.

Radovi su odrađeni po pravilima struke i svim standardima, imali su sve suglasnosti koje su im bile potrebne, pa i suglasnost Ministarstva kulture i medija, kaže Bilić.

"Ne radi se o povijesnom pločniku, to je bio kamen upitne kvalitete i debljine"

"U Kažotićevoj ulici ne radi se o nikakvom povijesnom pločniku jer su ploče koje su sada uklonjene postavljene početkom 70-ih godina prošlog stoljeća, a prije toga je tu bila zemlja.

Riječ je bila o kamenu upitne kvalitete i debljine, kao i načina postavljanja. To je svojevremeno bila donacija općine Kruševo iz Srbije. Po meni je to sve vrlo dobro i kvalitetno napravljeno, nema nikakvog govora o devastaciji", rekao je Bilić Hini.

Najavio je da će i Pasike, zapadni dio Trogira, isto uskoro biti popločan, a radi se o domaćem kamenu iz Planoga.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.