Danci ogorčeni. Pogledajte ofsajd zbog kojeg im je poništen gol protiv Njemačke

Screenshot: HRT

OGORČENJE Danaca izazvalo je suđenje Engleza Michaela Olivera. Njihova reprezentacija je porazom od Njemačke 0:2 u osmini finala Eura ispala, a Danci su uvjereni da su suci favorizirali domaćine EP-a. U 53. minuti nakon intervencije VAR-a dosuđen je penal za Njemačku nakon što je Joachim Andersen iz blizine napucan loptom u ruku. Iz tog jedanaesterca Njemačka je povela 1:0.

Dvije minute ranije je također Andersenu poništen gol za vodstvo Danske. Zanimljivo, Oliver je i ovaj put pustio igru, dakle priznao gol, ali ga je poništio također na intervenciju VAR-a. Usporena snimka nije dokazivala da je Andersen nedvojbeno bio u zaleđu prilikom postizanja gola, ali je onda grafikom i animacijom utvrđeno da je u nedozvoljenoj poziciji bio doslovno tek vrhom kopačke.