Unatoč apelu vatrogasaca, u Vodicama ipak pustili lampione na obljetnici kornatske tragedije
![Unatoč apelu vatrogasaca, u Vodicama ipak pustili lampione na obljetnici kornatske tragedije](https://ip.index.hr/remote/bucket.index.hr/b/index/images2/lamlsksoaksoa.jpg?width=765&height=439)
Ilustracija: 123rf
U VODICAMA su ipak pustili u zrak leteće lampione na obljetnici kornatske tragedije, iako su rekli da odustaju od tog plana.
>> VATROGASCI PROTIV LAMPIONA NA SJEĆANJU NA KORNATE "Ginemo na požarištu da bi ih netko puštao"
Prethodno je predsjednik DVD-a Vodice Ante Sladoljev u otvorenom pismu medijima poručio je kako će odgoditi puštanje u nebo letećih lampiona u znak sjećanja na kornatsku tragediju i unatoč činjenici da oni kao organizatori akcije "Srce Kornatsko" imaju suglasnosti vatrogasnih postrojbi, MUP-a RH, dozvolu Hrvatske kontrole zračne plovidbe i gradskih uprava još sedam gradova u kojima se akcija održava, te je optužio Udrugu profesionalnih vatrogasaca za namjernu opstrukciju akcije, što je odmah odbacio čelnik Udruge Goran Franković.
>> I Vodice odustale od letećih lampiona na obljetnici kornatske tragedije
Već devet godina to rade
"Odgodit ćemo do daljnjeg puštanje lampiona jer ne želimo izlagati daljnjem pritisku kolege i prijatelje vatrogasce koji su sve vrijeme bili uz nas i pružali nam bezuvjetnu podršku", navodi se u obrazloženju odluke kojom se zahtjev Udruge profesionalnih vatrogasaca, odnosno njezina predsjednika Gorana Frankovića, da se zabrani puštanje letećih lampiona naziva "opstrukcijom akcije Srce Kornatsko"
Sladoljev je pak u izjavi Hini rekao kako je puštanje lampiona u zrak provedeno i prethodnih devet godina na današnji dan, te da nikada nije bilo problema i sve je prošlo "besprijekorno", uz osiguranje vatrogasaca.
![](/Content/img/loader_40px.gif)
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati