Dijeta s dječjom hranom je loša ideja. Evo zašto
DIJETA s dječjom hranom jedna je od modernih, ali hirovitih dijeta. Rezultati takvih pomodnih dijeta su uglavnom neodrživi i nisu vrijedni učinaka koje imaju na ljudsko zdravlje.
Dijeta s dječjom hranu prvi put je popularizirana 2010. godine, kada se šuškalo da se njoj podvrgnula Jennifer Aniston kako bi u što kraćem roku skinula tri kilograma za ulogu. Dijeta se temelji na ideji da se dječja hrana (kašice) jede tijekom većine dana, dok se navečer unosi jedan normalan obrok. Načelo ovakve prehrane je ograničenje kalorija jer jedući pasirano povrće i voće iz malih staklenki unosite mnogo manje hrane nego što je uobičajeno, a pritom dobivate hranjive sastojke.
Iako doručak, ručak i bilo koji međuobrok koji se sastoji isključivo od dječjih kašica sadržavaju važne vitamine i minerale, ovakva prehrana nije održiva. Staklenke za dječju hranu porcionirane su za bebe, a ne kako bi zadovoljile prehrambene potrebe odraslih.
"Zamjenom klasičnih obroka dječjom hranom ljudima se obećava brz gubitak kilograma. Ipak, teško je podmiriti potrebe za hranjivim tvarima dok se uglavnom jede pire. Stručnjaci se slažu da je najbolje ostaviti ih bebama i usredotočiti se na manje porcije normalnih obroka radi održivog gubitka kilograma", izjavila je dijetetičarka Chrissy Carroll za Very Well Fit.
Osim što je na ovakav način nezdravo ograničavati unos kalorija, čak i ako izgubite na težini, za očekivati je da će se kilogrami vratiti čim se počnete normalno hraniti. Osim toga, dijeta s dječjom hranom ima ozbiljne nuspojave, uključujući vrtoglavicu, čak i nesvjesticu.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati