Ove fotografije prodane su za 160 tisuća eura, jasno je i zašto
![Ove fotografije prodane su za 160 tisuća eura, jasno je i zašto](https://ip.index.hr/remote/bucket.index.hr/b/index/900ed790-3f10-46b5-a23d-950556424134.jpg?width=765&height=425)
SERIJA originalnih NASA-inih fotografija iz misija Apollo prodana je za ukupno 160 tisuća eura na dražbi u Kopenhagenu ovog tjedna.
Serija od 74 fotografije u privatnom vlasništvu iz misija Apollo uključuje i povijesnu šetnju Mjesecom Buzza Aldrina tijekom prvog slijetanja na Mjesec u srpnju 1969.
Fotografija Buzza Aldrina u astronautskom odijelu i Neila Armstronga, koji je snimio fotografiju i čiji se odraz vidi na Aldrinovom viziru, predstavljena je na naslovnici časopisa National Geographica i Lifea 1969. godine.
Fotografija u boji izlaska Zemlje snimljena tijekom misije Apollo 8 1968. prodana je po najvišoj cijeni od oko 12.000 eura.
Originalne NASA-ine vintage fotografije izdane su u ograničenom broju za znanstveno proučavanje i objavljivanje u međunarodnim časopisima.
"Ono što ovu kolekciju čini jedinstvenom je veličina zbirke i činjenica da ovo ne viđate na globalnom umjetničkom tržištu svaki dan", rekao je direktor prodaje i procjene Bruuna Rasmussena, Kasper Nielsen, za Reuters u intervjuu uoči aukcije.
Aukcijska kuća priopćila je da je prodavač stranac povezan s Danskom, ali nisu otkrili identitet ni prodavača ni kupaca.
![](/Content/img/loader_40px.gif)
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati