Kontroverzni tiktoker radio scene u Južnoj Koreji, prijeti mu 5 godina zatvora
KONTROVERZNOM američkom live streameru prijeti zatvorska kazna u Južnoj Koreji zbog njegovog neprimjerenog i nametljivog ponašanja. Slučaj je skrenuo pažnju na rast popularnosti influencera koji do pažnje na društvenim mrežama pokušavaju doći skandaloznim ponašanjem.
Ramsey Khalid Ismael (24), poznat pod pseudonimom Johnny Somali, optužen je za izazivanje "meteža" u trgovini, potvrdili su tužitelji iz Seula za CNN. Ako bude proglašen krivim, prijeti mu do pet godina zatvora.
Na isječcima sada uklonjenog videa Ismael baca hranu i prolijeva tekućinu po trgovini. Kasnije je objavio snimku na kojoj čisti nered koji je napravio na stolu.
Zabranjeno mu je napustiti zemlju dok traje istraga, izvijestio je MBC News.
Optužen za oskvrnuće spomenika
Ismael, koji je izgradio reputaciju na internetu svojim provokativnim, često vrlo uvredljivim ponašanjem, zabranjen je na više društvenih medija. Zabrane su stigle nakon što su ga kritičari optužili za uznemiravanje lokalnog stanovništva u zemljama diljem Azije.
Na Instagramu, TikToku i Rumbleu prate ga deseci tisuća ljudi.
Ranije ovog mjeseca Ismael je objavio ispriku nakon što je optužen za oskvrnuće južnokorejskog spomenika ženama koje su bile podvrgnute seksualnom ropstvu u Drugom svjetskom ratu, što je izazvalo bijes u zemlji.
Ljutiti mještani su nakon incidenta prijetili odmazdom. Snimka koju je kasnije emitirao JTBC pokazuje da je Ismaela fizički napala skupina ljudi.
Prošlog mjeseca je u Seulu uhićen muškarac koji je navodno udario Ismaela u lice, izvijestila je novinska agencija Yonhap.
Reakcija javnosti u Južnoj Koreji samo je jedan primjer frustracije koja se pojavila u regiji zbog stranaca koji iskorištavaju lokalne običaje za slavu na internetu, a Ismael je bio ekstremni primjer tog trenda.
Niz incidenata u Japanu
Prema japanskim medijima, strani kreatori sadržaja nedavno su optuženi za niz prijestupa u zemlji, od izbjegavanja plaćanja željezničkih karata do zgibova na vratima svetišta i "neprimjerenog plesanja" u vlakovima podzemne željeznice u Tokiju.
U isto vrijeme se u Japanu vodi rasprava o negativnim posljedicama masovnog turizma, nakon što je zemlja imala rekordan broj posjetitelja.
Ranije ovog mjeseca 65-godišnji američki turist uhićen je u Tokiju jer je navodno urezivao slova u vrata svetišta, samo dva mjeseca nakon što je 61-godišnji Austrijanac uhićen zbog seksa na području svetišta.
Ismaelovo nedavno putovanje u Japan također je bilo kontroverzno. Prošle godine je uhićen u Osaki zbog sumnje da je neovlašteno ušao na gradilište, prema agenciji Kyodo News. Također je izazvao bijes u Japanu objavljivanjem videa na kojima provocira putnike izjavama o atomskom bombardiranju Hirošime i Nagasakija.
"Ovo je standard"
John Lie, profesor sociologije na kalifornijskom sveučilištu Berkeley, rekao je za CNN da Ismael služi kao upozorenje o rizicima nepoštivanja kulturnih granica.
Iako je moguće da ima dublji motiv, čini se da je njegovo ponašanje primarno osmišljeno da privuče pozornost u "težnji da postane slavna osoba na društvenim mrežama", rekao je Lie.
“Tu nema ničeg značajnog osim njegove ličnosti provokatora, što je standardna pojava u današnjem okruženju društvenih medija”, dodao je.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati