Pitali smo vladu i sud misle li, nakon svega, opozvati Ramljaka
Foto: Patrik Macek/Pixsell
S OBZIROM na to da Trgovački sud u Zagrebu nadzire rad vladinog povjerenika i može ga opozvati na prijedlog vlade, pitali smo njih, ali i vladu, misle li opozvati Antu Ramljaka nakon što je otkriveno kako njegova bivša tvrtka kao savjetnik na restrukturiranju Agrokora ostvari godišnje 12 milijuna kuna prihoda.
>>Ramljak pisao zakon koji mu donosi 860.000 kuna godišnje i njegovoj bivšoj firmi 12 milijuna kuna
>>Pogledajte račune: Ramljakova bivša firma već dobila 9,7 milijuna kuna za angažman u Agrokoru
S Trgovačkog suda stigao nam je vrlo kratak odgovor:
"Vezano za Vaš upit od dana 31. siječnja 2018. godine, navodimo da je predmet u radu kod uređujućeg suca i sud nema daljnjih komentara", poručili su Indexu.
Pisali smo vladi, ali nam je odgovor stigao iz Ministarstva gospodarstva.
Navode kako temeljem članka 14. Zakona o postupku izvanredne uprave u trgovačkim društvima od sistemskog značaja za RH (Lex Agrokor), rad izvanrednog povjerenika nadzire sud, a o svom radu izvanredni povjerenik podnosi redoviti mjesečni izvještaj sudu, vjerovničkom vijeću i Ministarstvu gospodarstva, poduzetništva i obrta.
Mjesečni izvještaj uključuje i izvještaj o svim troškovima poslovanja Agrokora d.d. i troškovima savjetnika za restrukturiranje i dostupan je na internetskim stranicama MINGPO.
"Nikakvi razlozi za smjenu izvanrednog povjerenika kroz taj nadzor nisu utvrđeni", odgovorili su Indexu.
Izvanredni povjerenik je, temeljem međunarodnog poziva za davanje ponude, odabrao savjetnika za restrukturiranje, kažu u Ministarstvu gospodarstva.
"Riječ je o renomiranoj tvrtki s najboljim svjetskim referencama, AlixPartners, koja je sukladno svojoj prethodnoj praksi odredila sastav svoga tima i odabrala podizvođače. Predstavnik AlixPartnersa o tome je dao izjavu, koja pojašnjava odabir podizvođača i kaže da su svi njihovi troškovi, uključujući i troškove podizvođača koje su odabrali, dio troškova o kojima izvanredna uprava izvještava svaki mjesec. Očekujemo da se proces izvanredne uprave i dalje odvija u skladu s najvišom razinom profesionalnog iskustva i ekspertize.
Posao koji obavlja izvanredna uprava zajedno sa svim savjetnicima ima za cilj postići nagodbu i na taj način osigurati kontinuitet poslovanja cjelokupnog sustava radi stabilnosti i nastavka rasta hrvatskog gospodarstva", stoji u njihovom odgovoru.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati