Hrvatski brend kozmetike proizvodi najkvalitetniji pčelinji otrov u svijetu
Pri kreiranju rubrike Index Shopping nastojimo izdvajati odlične proizvode koji se i nama sviđaju te odlične akcije i popuste. Ne objavljujemo proizvode koje i sami ne bismo kupili ili smatramo da njihova promocija nije u skladu s profesionalnim standardima. Neki proizvodi u rubrici Index Shopping mogu biti sponzorirani.
BEEVENOM TOUCH hrvatski je brend koji u trenutnoj ponudi ima tri kozmetička proizvoda s pčelinjim otrovom, za koja smo od osnivača brenda Tvrtka Matijevića saznali da mogu imati razne benefite za zdravlje, ali i izgled kože. S njim smo porazgovarali o proizvodima koje imaju u ponudi, o tome kako se pčelinji otrov dobiva, nastrada li koja pčela u procesu te koji su im poslovni planovi za budućnost.
Tvrtko je 2013. godine dobio ponudu za otkup pčelinjeg otrova te krenuo u njegovu proizvodnju.
"Nakon prvih neuspjeha u proizvodnji odlučili smo pokušati napraviti vlastitu tehnologiju sakupljanja pčelinjeg otrova, a nakon mukotrpnih istraživanja (unutar 2 godine) uspješno je izumljena najbolja tehnologija za prikupljanje pčelinjeg otrova zbog koje smo imali priliku tri puta gostovati u Bruxellesu u Europskom parlamentu.
Nakon same analize pčelinjeg otrova u Nastavnom zavodu Andrija Štampar, dobili smo rezultate koji su potvrdili kako u Hrvatskoj proizvodimo jedan od najkvalitetnijih pčelinjih otrova u svijetu. Kada su se i naši kupci u to uvjerili, morali smo povećati broj pčelara koji proizvode pčelinji otrov kako bismo mogli isporučiti dogovorene količine.
Trenutno u Hrvatskoj imamo 100 OPG-ova koji se uz proizvodnju meda bave i proizvodnjom pčelinjeg otrova po našoj tehnologiji, za potrebe tržišta. Kao zahvalu smo 2020. godine od europskih znanstvenika dobili i formule za kreme koje smo uz pomoć hrvatskih znanstvenika nadogradili te lansirali brand BeeVenom touch na tržište", ispričao nam je Tvrtko početke brenda.
BeeVenom touch brend nastao je 2021. godine, "nakon dugo razmišljanja kako da napravimo završni 'touch', tj. objedinimo našu proizvodnju najkvalitetnijeg pčelinjeg otrova (potvrđenog od Zavoda Andrija Štampar) s preparativnom kozmetikom", rekao nam je.
Nijedna pčela ne nastrada u procesu dobivanja otrova
Tvrtko se pčelarstvom bavi od 2010. godine i kaže da uspješno pčelari sa 120 pčelinjih društava. No kozmetika mu je jedan relativno nov izazov, ali navodi da mu je posvetio puno truda i ulaganja.
Zanimalo nas je nastrada li koja pčelica u procesu dobivanja otrova i kako se uopće dobiva otrov od pčela.
"U procesu proizvodnje pčelinjeg otrova ne nastrada nijedna pčela. Žalac pčele je nazubljen, a pčele ubadaju u staklo te se žalac nema gdje zabosti. Pčela na staklo ispusti 2/3 pčelinjeg otrova te uvijek u sebi ima zalihu kako bi se mogla obraniti od drugih predatora.
Pčelinji otrov se dobiva pomoću rešetki i kupola, koje omogućuju ulazak svjetla u košnicu te sprečavaju izlazak feromona iz košnice. Pčele ostavljaju pčelinji otrov na staklu ispod rešetke te nakon toga nastavljaju normalno svoj životni ciklus.
Jako puno ljudi misli da mi ubijamo pčele prilikom ekstrakcije pčelinjeg otrova, ali naša je misija osvijestiti ljude kako pčelama ni u jednom trenutku procesa sakupljanja pčelinjeg otrova nije nauđeno te one nakon ispuštanja otrova i dalje sakupljaju med, propolis, pelud. Uostalom, da procesom sakupljanja otrova ubijamo pčele, proizvodnja pčelinjeg otrova jednostavno nikada ne bi bila rentabilna", objasnio je.
U ponudi trenutno imaju tri kreme, a Tvrtko nam je otkrio da su u fazi istraživanja i novi proizvodi na bazi visokokvalitetnog pčelinjeg otrova. Opisao nam je proizvode koje trenutno imaju u ponudi i za koga su idealni.
"Krema za masažu: povećava mikrocirkulaciju krvi, djeluje protuupalno, ubrzava saniranje raznih povreda, pomaže ljudima oboljelima od artritisa, išijasa i multiple skleroze te ju koriste i sportaši za sportske ozljede", opisao ju je. Rekao nam je da ju koristi starija i mlađa populacija za sve vrste bolova - od koljena i zglobova do ruku i leđa.
"Krema za lice: njeni antioksidativni i antiage učinci revitaliziraju i čiste kožu. Krema također opušta mišiće lica, što osigurava prirodan izgled ispolirane kože. Pčelinji otrov stvara učinak blagog pčelinjeg uboda (koji nećete vidjeti ni osjetiti) na površini kože, što dovodi do ubrzanog protoka krvi i potiče proizvodnju prirodnog kolagena i elastina", opisao je kremu za lice.
Kaže da jako dobre rezultate bilježe kod starijih osoba koje imaju zrelu kožu i bore, ali i kod osoba koje imaju velike probleme s aknama.
"Anticelulitna krema sadrži inovativnu kombinaciju djelatnih tvari i pčelinjeg otrova s kofeinom. Sinergijsko djelovanje ovih sastojaka suprotstavlja se masnim naslagama i celulitu, ostavljajući kožu mekom, toniranom i glatkom", opisao ju je. Kaže da je preporučuju svim ženama koje imaju problema s vidljivim naslagama celulita.
Pčelinji otrov zovu i prirodnim botoksom jer zateže kožu lica
Zanimalo nas je koje su sve dobrobiti pčelinjeg otrova.
"Pčelinji otrov u svijetu je jako poznat po svojoj glavnoj komponenti - proteinu melitinu, koji je u svjetskim istraživanjima uspješno ubio stanice najagresivnijeg raka dojke. Poznat je i kao protureumatik te povećava mikrocirkulaciju krvi do 300%, ublažava bolove i tegobe, zovu ga i prirodni botoksom jer zateže kožu lica", objasnio je.
Povratne informacije od kupaca su im pozitivne, a kao hit proizvod im se pokazala masažna krema.
"Upravo radi naših korisnika brend se eksponencijalno razvija te je iz dana u dan sve više zadovoljnih kupaca. Od samih početaka lansiranja brenda pa do danas neprestano širimo bazu, dok se oko 80% potrošača redovno ponovo vraća.
Smatramo kako je to ujedno i najbolji marketing koji može postojati - pozitivne recenzije i zadovoljstvo naših kupaca te usmena preporuka. Naš glavni hit je masažna krema jer je prilagođena svim dobnim skupinama, dok je u stopu prati i krema za lice", kaže.
Proizvodi su osim u Hrvatskoj dostupni i na slovenskom te švedskom tržištu, a doznajemo da su u pregovorima za austrijsko i njemačko tržište. BeeVenom touch proizvodi se mogu kupiti u ljekarnama, dućanima zdrave hrane, na webshopu brenda te na partnerskim platformama kao što je izvorno.hr. Cijene se kreću od 24 do 26 eura.
U budućnosti planiraju širiti paletu proizvoda. "Uz obavezno zadržavanje same kvalitete te konstantnu kontrolu pčelinjeg otrova koji koristimo", rekao nam je Tvrtko na kraju razgovora.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati