Lokomotiva: Godina tek počela, a mi već osvojili prvi trofej

NOGOMETAŠI Lokomotive pobjednici su međunarodnog turnira Arena kup, koji se održao u Medulinu, nakon finalne pobjede protiv Istre 1961 poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca 7:6 (1:1). Pulska momčad je bila blizu osvajanja trofeja jer je vodila golom Maura Perkovića od devete minute pa sve do samog finiša. No, u posljednjim trenucima susreta izjednačio je Mateo Marić pa se o pobjedniku odlučivalo izvođenjem jedanaesteraca.
U tom dijelu finala bolja je bila Lokomotiva koja je slavila 7:6 i tako došla do prvog trofeja pobjednika na ovom natjecanju. Lokomotiva je nastupala na Arena kupu svih devet puta, a ovo je bio već osmi slučaj da je igrala finale te je tek sada došla do premijernog trofeja.
Prije finala Lokomotiva je u skupini pobjeđivala Radnički Novi Beograd (6:0), slovačkog drugoligaša Dolny Kubin (2:0) i Šibenik (2:0). Odmah nakon osvajanja Lokomotiva je objavila galeriju fotografija slavlja i napisala: "Tek je počela godina, a mi već prvi trofej osvojili."

bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati