Tucak: Što pričati kad imamo suce koji su poluidioti

HRVATSKA vaterpolska reprezentacija izgubila je u polufinalu Europskog prvenstva u Barceloni od Srbije 7:9 te će u subotu igrati za brončano odličje.
Sraz svjetskih prvaka i Srba, koji su aktualni olimpijski i europski prvaci, pripao je Srbiji koja je tako prekinula niz od tri uzastopne hrvatske pobjede. Hrvatskoj je presudila upravo katastrofalna realizacija napada s igračem više jer je od čak 14 prilika iskoristila samo tri. Uz to, Hrvatska se nije prilagodila sudačkim kriterijima i veći dio utakmice velika nervoza utjecala je na igru Hrvatske.
Previše je bilo nervoze, udaranja ispod i iznad vode, čudnih sudačkih odluka Rusa Sergeja Naumova i Poljaka Radoslawa Koryzne. Previše je bilo svega što nije vaterpolo (isključeni su Fatović i Tucak kod Hrvatske, Ćuk kod Srbije). U toj tučnjavi bolje se snašla Srbija i na kraju je slavila.
Hrvatski izbornik Ivica Tucak isključen je u četvrtoj četvrtini a da nikome nije bilo jasno zbog čega. Najmanje njemu. Dok se naša klupa bunila zbog jedne sporne odluke sudaca, Tucak ih je smirivao, a onda je baš on dobio crveni karton. Tucak je morao na tribine, zamijenio ga je pomoćni trener Mile Smodlaka, a nakon utakmice hrvatski izbornik nije se suzdržavao kada je govorio o sucima.
''Što pričati o sportu kad imate takve poluidiote, koji su tu valjda zbog nečijih interesa. Ne znam šta da kažem, isključen sam iako nisam rekao niti jednu jedinu riječ. Danas se nije igrao vaterpolo, već neko hrvanje u kojem se mi nismo snašli, a sve zbog sudačkih kriterija. Ovo nema veze s onim što reklamiraju - s vaterpolom'', rekao je Tucak i dodao:
''Imali smo prilike koje smo propustili, ali moram reći da smo od samog početka pali u zamku komentiranja sudačkih odluka. Čestitam Srbiji na pobjedi, ali sudački kriterij je prelomio i odlučio utakmicu. Nismo imali lucidnost ni koncentraciju da rješavamo situacije koje bismo inače lako riješili. Moramo skupiti glave i pokušati uzeti medalju.''

bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati