Divlja svinja napala čovjeka kod Lovrana: "Kao da me udario vlak"

BORUT Hofbauer (43) prekjučer je oko 17 sati u mjestu Dobreć iznad Lovrana preživio napad divlje svinje. Hofbauer se javio redakciji Novog lista i ispričao kako je jedva izvukao živu glavu.
"Oko 17.00 sati šetao sam psa cestom u selu Dobreć iznad Lovrana. Zapazio sam tri mlada vepra otprilike trideset metara ispred sebe. Stao sam i počeo se udaljavati s mjesta gdje sam ugledao mlade veprove, misleći da je majka ispred njih", ispričao je Hofbauer.
"Od siline udaraca sam odletio metar i pol"
"Moja procjena je bila pogrešna jer me je nakon nekoliko sekundi napala. Doletjela je s desne strane, udarila me u bedro, a ja sam od siline udarca odletio oko metar i pol i pao na rub asfalta. Bedro mi je počelo jako krvariti", govori Hofbauer.
"Kad sam vidio da se sprema na ponovni napad i kad je pojurila prema meni, u samoobrani sam je uspio uhvatiti za kljove i ni sam nisam svjestan otkud mi toliko snage da je srušim na leđa. Prilikom tog hrvanja dobio sam dva jaka udarca u glavu u predjelu tjemena i obraza. Jednom rukom sam je držao, a drugom rukom udarao sam je šakom i kasnije kamenom u predio vrata, tj. grkljana", navodi.
"Jedva sam došao do pvog susjeda"
"Počela je hroptati, sliniti i krvariti iz usta. Kako sam obilno krvario iz bedra i glave, nisam je mogao više držati i nasreću kad je ustala, pobjegla je u smjeru gdje sam uočio mlade. Moj pas je od straha pobjegao i zapleo se s povodnikom u grmlje", priča Hofbauer.
"Doteturao sam do njega, izvukao ga i jedva došao do prvog susjeda koji je bio ispred kuće. Pomogao mi je da dođem kući jer zbog krvarenja i udarca u bedro nisam se mogao osloniti na povrijeđenu nogu, a zbog krvarenja iz glave, jer krv mi je ulazila u oči, nisam ni dobro vidio", govori.
"Kad me je susjed doveo kući, mama mi je obradila rane, izvadila čekinje divlje svinje i zaustavila krvarenja. Nakon toga nazvala je policiju kako bi ih obavijestila o napadu. Naime, tim putem prolaze školarci, šetači i planinari. Trebalo ih je upozoriti kako se ne bi dogodilo zlo", ispričao je Borut.
Trenirka puna krvi
Dodaje da se javio kako bi spriječio da se nekom drugom ne dogodi isto što i njemu, jer nisu svi iste fizičke snage i da je netko drugi bio na njegovom mjestu, tvrdi, vjerojatno ne bi preživio.
"Molio bih da se taj događaj objavi jer to nije šala. Da je bila neka slabija osoba, ne bi imala snage obraniti se i vjerojatno bi podlegla ozljedama. Ja sam imao sreću jer sam se dugo bavio sportom i srećom da me nije odmah prvim napadom ubola kljovima ili papcima. Cijela mi je trenirka bila puna krvi, morali smo je ožmikati. Pola litre krvi je iz nje izašlo", kazao je Hofbauer.
"11 godina sam se bavio boksom, dugogodišnji sam tenisač, imam snage i zato sam se nekako izvukao iz ove borbe na život ili smrt s divljom svinjom teškom između 80 i 100 kila. Učinilo mi se zbog snage kojom se zaletjela u mene da ima i 200 kilograma", navodi.
"Imao sam dojam da me udario vlak. Izbacila me na rub ceste, a zbog njezinih oštrih dlaka koje su poput igala, tri puta sam prokrvario, a na glavi nakon svega imam veliku čvorugu", zaključuje Hofbauer.

bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati