HDZ-ovac Orlić kaže da se namještaju poslovi u Vodovodu u Sisku

KANDIDAT za gradonačelnika Siska Domagoj Orlić (HDZ) izjavio je na konferenciji za novinare ispred sisačkog Gradskog vodovoda da je došao pružiti podršku radnicima Vodovoda, koji su, prema njegovim riječima, iznijeli dokaze o nepravilnostima u toj gradskoj tvrtki, piše HRT.
"Došao sam dati podršku radnicima Vodovoda koji su hrabro istupili u javnost i iznijeli sve informacije o nepravilnostima koje upućuju na mogući kriminal u sisačkom Vodovodu," rekao je Orlić.
Mogući dogovori između Vodovoda i Gradske vijećnice
"Društvenim mrežama kružili su mailovi iz kojih se može iščitati kako se za angažiranje na poslovima dolazilo u Gradsku vijećnicu i kako je direktor te poslove dogovarao s gradonačelnicom," kaže Orlić.
Dodao je kako je za sve to znao Bojan Dadasović, predsjednik Gradskog vijeća i donedavni predsjednik Nadzornog odbora Vodovoda, te da je upozoravao zaposlenike Vodovoda da informacije o tome ne iznose u javnost. Također, Orlić je spomenuo kako gradonačelnica Siska, Kristina Ikić Baniček (SDP), ima saznanja o tom slučaju, ali da ne želi odgovoriti na pitanja koja zanimaju građane.
Orlić izrazio podršku zaposlenicima drugih gradskih poduzeća
"Zato danas pozivam i zaposlenike drugih gradskih poduzeća i ustanova da se ohrabre jer dobro znamo da se posljednjih dana priča kako je isti modus operandi i u drugim gradskim poduzećima," kazao je Orlić.
Također je naglasio da je vodovodna mreža u Sisku u vrlo lošem stanju i pohvalio radnike Vodovoda koji neumorno rade cijele dane i noći kako bi Siščanima osigurali pitku vodu. "Vodovodna mreža u Sisku je u katastrofalnom stanju i pohvalio bih radnike Vodovoda koji rade cijele dane i noći kako bi nama Siščanima omogućili pitku vodu," zaključio je Orlić.
Za sada, iz Vodovoda i Grada Siska nije bilo nikakvog komentara na Orlićeve tvrdnje.

bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati