Institut Vlado Gotovac pred stečajem
TRGOVAČKI sud u Zagrebu u skraćenom stečajnom postupku nad Institutom Vlado Gotovac (IVG) pozvao je vjerovnike da u roku od 45 dana predlože otvaranje stečaja te neprofitne organizacije s evidentiranim dugom na temelju neizvršenih osnova za plaćanje od 1051 eura.
Sudskim oglasom pozivaju se i zastupnici Instituta Vlado Gotovac da u roku od 15 dana od dana objave oglasa podnesu sudu javnobilježnički ovjerovljen popis imovine i obveza na propisanom obrascu. Ne odazovu li se vjerovnici i zastupnici IVG-a u zakonski predviđenim rokovima, smatrat će se da je dužnik nesposoban za plaćanje te će sud po službenoj dužnosti donijeti rješenje o otvaranju i zaključenju skraćenog stečajnog postupka.
Institut Vlado Gotovac pokrenut je u siječnju 2001.
Institut Vlado Gotovac pokrenut je u siječnju 2001., a osnivačka skupština bila je održana u lipnju te godine u palači Matice hrvatske kada je za predsjednicu Instituta bila izabrana Simona Šandrić-Gotovac, za direktoricu Andrea Feldman, a za članove izvršnog odbora Ivo Banac, Erika Krpan, Jasmina Prica, Bepo Gotovac, Anđelko Runjić, Anita Malenica i Sibila Petlevski.
Institut je osnovan i djeluje na adresi Oktogon 5 u Zagrebu, a kako osnivači ističu, cijelo ovo vrijeme bavi se očuvanjem uspomene i nastavkom djela Vladimira Gotovca, hrvatskog pjesnika, filozofa, govornika, novinara, političara i predsjednika Matice hrvatske preminulog 7. prosinca 2000.
Čime se bavi Institut?
Kao glavne zadaće Instituta navedene su, osim publicistike, proučavanje i istraživanje književnog, esejističkog, pjesničkog, filozofskog, kritičarskog, novinarskog, politološkog i oratorskog djela Vlade Gotovca te djelovanje na stvaranju uvjeta za podizanje građanske i političke kulture cjelokupnoga društvenog života u Hrvatskoj.