Zelenski se čuo s Plenkovićem: "Složili smo se oko konkretnih odluka"

UKRAJINSKI predsjednik Volodimir Zelenski danas je na Twitteru objavio da je razgovarao s hrvatskim premijerom Andrejem Plenkovićem.
"Održao sam značajan razgovor s hrvatskim premijerom Andrejem Plenkovićem. Čestitao sam mu na pridruživanje Hrvatske eurozoni i šengenskom području", objavio je Zelenski.
"Složili smo se oko konkretnih odluka kako bismo ojačali ukrajinsku obranu, baš kao i o održavanju međunarodne konferencije o deminiranju. Slažemo se i oko uloge Hrvatske u mirovnoj formuli", objavio je ukrajinski predsjednik
Što je "mirovna formula"?
Ukrajinski predsjednik pozvao je na održavanje globalnog mirovnog summita ove zime na kojemu bi iznio svoj prijedlog za okončanje rata.
Mirovni plan predviđa povlačenje ruskih vojnika s međunarodno priznatog teritorija Ukrajine, što bi značilo da se Rusija odriče četiri regije koje je anektirala u rujnu i Krima, koji je zauzela 2014. godine.
"U telefonskom razgovoru predsjedniku Zelenskom izrazio sam podršku Ukrajini te ukrajinskim braniteljima i narodu koji pružaju izniman otpor ruskoj agresiji. Hrvatska je solidarna s Ukrajinom i podupire njezin europski put", napisao je Plenković na Twitteru.

bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati